هنر و تجربه:فرصت شرکت در دو رقابت فیلم‌نامه‌نویسی مهم، بورس تحصیلی فیلم‌نامه‌نویسی آکادمی نیکول و کارگاه فیلم‌نامه‌نویسان انجمن ساندنس، رو به پایان است  . اما «بلک لیست» هم فراخوان کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی آثار بلند ۲۰۱۶ را اعلام کرده است.

بورس  فیلم‌نامه‌نویسی آکادمی نیکول: فرصت شرکت اولیه هجده آوریل و فرصت نهایی دوم ماه مه است؛ که به‌ترتیب ۶۰ و ۸۵ دلار هزینه دارند. این رقابت که به صورت جهانی برگزار می‌شود شامل فیلم‌نامه‌نویسان جوانی می‌شود که تا امروز بیش از ۲۵ هزار دلار از نگارش فیلم‌نامه‌ای درآمد نداشته باشند. فیلم‌نامه‌های ارسالی می‌توانند از ۷۰ تا ۱۶۰ صفحه باشند. در سال ۲۰۱۵، ۷۴۲۲ فیلم‌نامه در این رقابت شرکت کردند که همه حداقل دو بار خوانده شدند.

کارگاه فیلم‌نامه‌نویسان انجمن ساندنس: فرصت نهایی شرکت در این رقابت سوم ماه مه است با هزینه‌ای ۴۰ دلاری. فیلم‌سازانی که روی اولین یا دومین فیلم بلندشان کار می‌کنند می‌توانند در این رقابت شرکت کنند. در بخش جهانی دوازده نفر انتخاب خواهند شد که همه‌ی هزینه‌های سفر و اقامت‌شان پرداخت خواهد شد و فرصت دیدارهای خصوصی با شماری از فیلم‌نامه‌نویسان حرفه‌ای را به دست می‌آورند.

کارگاه فیلم‌نامه‌نویسان بلند بلک لیست: ششم اوت آخرین فرصت شرکت در این رقابت است. هر فیلم‌نامه باید یک نویسنده داشته باشد که تا امروز بیش از صد هزار دلار از فیلم‌نامه‌نویسی درآمد کسب نکرده باشد. شش تا هشت نفر از برگزیدگان بورسیه تحصیلی خواهند شد. هزینه‌های پرواز و اقامت شرکت‌کننده‌های خارجی به صورت کامل تأمین می‌شود.

 

 

برچسب‌ها: