هنروتجربه: فیلم سینمایی «یحیی سکوت نکرد» به کارگردانی کاوه ابراهیم‌پور در بخش مسابقه جشنواره تریپولی لبنان به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «یحیی سکوت نکرد»، این جشنواره ۲۰ تا ۲۷ آوریل(۱ تا ۸ اردیبهشت) در بیروت پایتخت لبنان برگزار می‌شود. «یحیی سکوت نکرد» پیش از این در جشنواره شیگاگو و بنگلور هند و هم‌چنین در دانشگاه یورک تورنتو به نمایش درآمده بود. این فیلم سینمایی که در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، مرداد سال گذشته در گروه هنروتجربه به نمایش درآمد و توانست توجه مخاطبان و منتقدان را به سوی خود جلب کند.
داستان این فیلم درباره کودکی به نام یحیی است که پس از مرگ مادر به عمه سپرده می‌شود، عمه‌ای تلخ و ناآشنا که زندگی پر راز و رمزی دارد و سابقه‌ای بحث‌برانگیز در محل زندگی. او با ورود به این دنیای متفاوت در پی کشف مفاهیم جدید زندگی و شاید یافتن جایگزینی برای مادرش است و این کنکاش هزینه سنگینی برایش به همراه می‌آورد و طلا معتضدی آن را به نگارش در آورده‌است.
فاطمه معتمد آریا، ماهان نصیری، ندا جبرییلی، تورج منصوری، صالح میرزا آقایی و.. در یحیی سکوت نکرد به ایفای نقش می‌پردازند و تینا پاکروان تهیه‌کننده آن است.

برچسب‌ها: