هنروتجربه: روابط عمومی فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در خبری به نقل از مدیر هنری جشنواره‌ی فیلم کن اعلام کرد که « ما هنوز فیلم فروشندهر ا ندیدیم.»

تیری فرمو، مدیر هنری جشنواره فیلم کن در مصاحبه‌ای با نشریه «ورایتی» در پاسخ به سوالی درباره حضور فیلم اصغر فرهادی در این دوره از جشنواره گفت:« ما هنوز فیلم «فروشنده» را ندیده‌ایم و امیدوارم بتوانیم در چند روز آینده آن را ببینیم.»

فیلم «فروشنده»، با توجه به طی کردن مراحل فنی، دیرتر از موعد مقرر به هیات بررسی فیلم‌های جشنواره کن رسید و براساس اعلام مدیر هنری این جشنواره، «فروشنده» در چند روز آینده دیده می‌شود و نظر آنها در مورد حضور یا عدم حضور فیلم در جشنواره اعلام خواهد شد.

به تازگی لیست فیلم‌های بخش اصلی و «نوعی نگاه» جشنواره‌ی کن اعلام شد که فقط تاکنون فیلم «وارونگی» بهنام بهزادی از ایران برای بخش «نوعی نگاه» اعلام شده است.

 

هم‌چنین تیری فرمو دیروز ساعتی پس از اعلام اسامی راه‌یافتگان به بخش‌های مختلف جشنواره امسال در دفتر خود با چند  روزنامه‌نگار گفت‌وگو کرد و گفت این فیلم‌ها با بررسی ۱۸۶۹ اثر انتخاب شده اند.در خالی که انتخاب بخش‌های مختلف جشنواره کن ۲۰۱۶ تقریبا تکمیل شده است، فرمو گفت در هفته جدید یک یا دو فیلم دیگر را خواهد دید تا در صورت تایید به فیلم‌های امسال جشنواره اضافه شوند.

چند فیلم دیگری که خیلی‌ها انتظار آنها را می کشند و سینمادوستان انتظار داشتند در کن ببیند شامل «سکوت» اسکورسیزی و «زن در جایگاه نقره‌ای» ساخته کیوشی کوروساوا هستند که به این مجموعه راه نیافته‌اند. اما تیری فرمو درباره هر دو فیلم گفت که آنها هنوز تکمیل نشده‌اند و او بخش‌هایی از آنها را دیده است و فکر می‌کند با پایان گرفتن ساخت آنها در جشنواره سال بعد می‌توانند حضور داشته باشند.

در عین حال سایت فرانسوی TF۱ نیز تاکید کرده است فیلم جدید اصغر فرهادی باید جزو فیلم‌هایی باشد که در بخش رسمی جشنواره شاهد حضور آن خواهیم بود.فیلم «فروشنده» با توجه به طی کردن مراحل فنی، دیرتر از موعد مقرر به هیات بررسی فیلم‌های جشنواره کن رسید.

جشنواره کن از ۱۱ تا ۲۲ ماه می برگزار می شود.

برچسب‌ها: