هنروتجربه: علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گروه هنروتجربه را تجربه بسیار موفقی توصیف کرد.
علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگویی با روابط  عمومی گروه هنروتجربه،با اشاره به تغییر گروه سنی  کارگردان هایی که آثارشان در این گروه به نمایش در می آید، تاکید کرد :« سینمای ایران طی چند سال گذشته مجموعه فیلم‌های بلندی  داشت که توسط کارگردانان برجسته ساخته و مورد استقبال قرارگرفته بودند. در این دوره که گروه هنروتجربه فعالیتش  را  آغاز کرد، طبیعی است که گروهی از کارگردانان جوان و اهل تجربه  وارد صحنه  شدند.»
وزیر فرهنگ و ارشاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره دیگر ویژگی گروه هنرو تجربه گفت:«بسیاری از فیلم‌هایی که ارزشی و ارزنده هستند و شاید ازنظر گیشه خیلی جذابیت نداشته باشد وقتی برای اهل خود به نمایش گذاشته درآیند،موفق شوند .مسئولیت این فیلم‌ها را نیز گروه هنر‌و تجربه به عهده گرفت.»
او در پایان افزود :«  فعالیت‌هایی که این گروه آغازکرد و آثاری که در این چند سالن  به نمایش گذاشته شده  مورد استقبال قرار گرفته است و این یک تجربه بسیار موفق است. »
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این سخنان را در حاشیه اکران افتتاحیه فیلم «نیم‌رخ‌ها» به کارگردانی ایرج کریمی مطرح کرده است. این فیلم در گروه هنر و تجربه در شهرهای مختلف ایران به نمایش درآمده است.