هنروتجربه: پانزدهمین دوره جشنواره فیلم تریبکا با حضور ستاره های هنر هفتم شامگاه چهارشنبه(۲۵ فروردین) در نیویورک آغاز شد. طی روزهای برگزاری این جشنواره ۱۲۰ فیلم به نمایش در می آید.

به گزارش  یورونیوز، خبر داغ این دوره، حذف یک فیلم مستند ضد واکسیناسیون است. فیلم «وکسد» (Vaxxed) ساخته یک پزشک بریتانیایی و ناشر مقاله تحقیقی درباره ارتباط واکسن ام ام آر (MMR) و بروز بیماری اوتیسم در کودکان است.رابرت دنیرو از بنیانگذاران جشنواره ترایبکا که شخصا از حامیان نمایش این فیلم بود می گوید: «مخالفت ها موجب تعجب من شد. فکر نمی کردم جنجال ایجاد کند. به نظر من این فیلم باید دیده می شد اما انتقادها در حدی بود که روی جشنواره و یا برداشت کلی از این جشنواره تاثیر داشت.»
فیلم مستند «اولین دوشنبه ماه می» افتتاحیه این رویداد ۱۲ روزه بود. این مستند، تاریخچه یکی از مهمانی های پرطرفدار موزه هنر متروپولیتن نیویورک است که در طول چند دهه میزبان بیشترین ستاره های و چهره های سرشناس هنر و مد بوده است.
فیلم ۱۲ دقیقه ای «جوهر» درباره بمب گذار چچنی تبار ،ماراتن بوستون در سال ۲۰۱۳، «هولوگرام یک شاه» با شرکت تام هنکس، اولین تجربه کارگردانی کیتی هولمز و فیلم سینمایی درباره «پله» ستاره فوتبال در فهرست نمایش بخش های مختلف این جشنواره قرار دارد. جشنواره ترایبکا روزهای ۱۳ تا ۲۴ آوریل برگزار می شود.