هنر و تجربه:نرم‌افزار «کوآنتیفای» (Quantify) می‌تواند چگونگی فیلم‌برداری اثر بعدی شما را تغییر بدهد.

جیک شوماکر و جدیدای هرت فیلم‌سازانی هستند که هنگام فیلم‌برداری مستند جدیدشان با چالشی رایج در میان فیلم‌سازان مواجه شدند: راش‌های‌شان به قدری زیاد بود که نمی‌توانستند به‌سادگی از پس مدیریت و جمع‌وجور کردن آن‌ها بربیایند. هرت این طور توضیح می‌دهد: «هر بار که صحنه و نمایی را شکار می‌کردیم طبعاً فکر می‌کردیم لحظه‌ی زیبا و درخشانی را گرفته‌ایم. اما در جریان کار و جمع شدن راش‌ها همه چیز بیش از حد پیچیده می‌شود.»

از این رو آن‌ها به منظور کاهش زمانی که باید دوباره صرف مرور راش‌ها کنند، با الهام از موضوع فیلم‌شان که «اپ: داستان انسان» نام دارد، دست به ابداع نرم‌افزاری زدند که حالا می‌توانید در اپل استور آن را بیابید. «کوآنتیفای»به شما اجازه می‌دهد که در جریان فیلم‌برداری هم‌زمان با ضبط ، صحنه‌ها و نماهای محبوب‌تان را مشخص کنید و سپس بدون هیچ مشکلی این داده‌های تصویری را وارد نرم‌افزار تدوین «پریمیئر پرو» کنید تا وقتی تدوین را شروع می‌کنید بهترین برداشت‌های‌تان مشخص شده باشند.

شوماکر درباره یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار برای فیلم‌سازان می‌گوید: «وقتی تلاش می‌کنیم از شیوه‌های دیگری، به عنوان مثال یادداشت‌برداری، استفاده کنیم، مثلاً این مشکل به وجود می‌آید که مصاحبه‌شونده عدم حضور کامل ما در گفت‌وگو را احساس می‌کند و ناخودآگاه تحت تأثیر قرار می‌گیرد.ما این نرم‌افزار را ابداع کردیم تا این مشکل‌ها برطرف شوند و هم در گفت‌وگو حضور داشته باشیم و هم در ادامه به ارزش‌گذاری لحظه‌های مختلف دسترسی پیدا کنیم.»

این نرم‌افزار واقعاً می‌تواند قواعد بازی را تغییر بدهد، به‌خصوص برای مستندسازان که در نهایت با ساعت‌ها راش باید کار تدوین را شروع کنند. این نرم‌افزار رایگان است اما اشتراک ویژه‌ی آن که شامل پشتیبانی و گزینه‌های حرفه‌ای‌تر می‌شود هزینه‌های ماهانه‌ای در بر دارد.