هنر و تجربه:«فاین‌کات» شرکت پیشگام توزیع آثار مستقل، حقوق پخش جهانی فیلم جدید کیم جی‌وون، کارگردان برجسته‌ی سینمای کره جنوبی،را خریداری کرد. این فیلم که«عصر سایه‌ها»نام دارد اولین محصول کمپانی برادران وارنر است که در کره تولیدشده است.

داستان فیلم جدید جی‌وون در دهه‌ی ۱۹۲۰ روی می‌دهد و درباره مأموران مخفی است که دست به قاچاق مواد منفجره می‌زنند تا مراکز و تأسیسات تحت اشغال نیروهای ژاپنی را از بین ببرند. این فیلم در حال حاضر مراحل پس از تولید را پشت سر می‌گذارد و اواخر امسال قرار است به نمایش عمومی دربیاید. البته در ماه آینده بخشی از این فیلم در بازار جشنواره فیلم کن به نمایش درمی‌آید.

کیم جی‌وون پیش از این فیلم‌های «من شیطان را دیدم» و «خوب، بد، عجیب» را ساخته است. اولین تجربه‌ی فیلم‌سازی او در هالیوود هم فیلم «آخرین پایگاه مقاومت» نام دارد که آرنولد شوارتزینگر در آن بازی کرده است. امسال هر سه فیلم‌ساز بزرگ سینمای کره جنوبی درگیر فیلم‌های جدیدشان شده‌اند؛ علاوه بر جی‌وون، پارک چان‌ووک «ندیمه» را ساخته است که در بخش رقابتی جشنواره کن حضور دارد. بونگ جون‌هو هم در حال ساخت فیلم جدیدش با نام «Okja» است که جیک جیلنهال، تیلدا سویینتن، لی‌لی کالینز، پل دینو و استیو یون در آن بازی می‌کنند.

بازیگر اصلی «عصر سایه‌ها» سونگ کانگ‌هو است که پیش از این با فیلم‌های «میزبان» و «اسنوپیئرسر» به تماشاگران جهانی معرفی شده است. او امسال در بخش نمایش‌های نیمه‌شب جشنواره کن هم فیلم «قطاری به بوسان» را دارد.

منبع: ورایتی