هنروتجربه: با شروع دور تازه‌ای از اکران فیلم‌ها در گروه هنر و تجربه، امروز (۱۴ اردیبهشت) خبر اکران فیلم‌هایی چون «گاهی» به کارگردانی محمدرضا رحمانی و «دونده زمین» به کارگردانی کمال تبریزی در روزنامه‌های فرهیختگان، آفرینش، افکار و… منتشر شده است. همچنین با ورق زدن صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور،برخی خبرهای مرتبط با گروه سینمایی هنر و تجربه را در زیر مرور می‌کنیم.

در روزنامه هنرمند، حسام حاجی‌پور نقدی بر فیلم «سوگنامه‌ای برای یاشار» به کارگردانی بابک خرم‌دین نوشته است. در این یادداشت آمده است:« سوگنامه‌ای برای یاشار روایت خودش از تنهایی و تلاش انسان برای ادامه حیات را به تصویر می‌کشد، سوژه‌‌ای که هرچقدر هم استفاده شود تکراری نمی‌شود و همچنان بکر به نظر می‌رسد. تصویر یاشار با لباس‌هایی تقریبا کهنه و با رنگ‌های کدر و پرسه زدنش در خیابان‌های لندن در سکانس افتتاحیه فیلم بدون هیچ دیالوگی تعریف درستی از شخصیت یاشار ارائه می‌دهد. اکسان‌گذاری‌های درست روی لحظات تنهایی یاشار در نیمه ابتدایی فیلم بدون اینکه دیالوگی بین او و دیگران برقرار شود، ساختار این شخصیت را به خوبی شکل می‌دهد.این فیلم، فیلمی خلوت است و ظاهری شبیه به فیلم‌های دانشجویی دارد. دوربین روی دست بیشتر در صحنه‌های خارجی خودنمایی می‌کند اما همین موضوع، بیشتر به کمک انتقال حس تشویش و معلق بودن یاشار در برزخی که گیر افتاده، آمده است.»

خبرگزاری ایلنا به اولین نشست مشترک هیات مدیره و مدیرعامل خانه سینما پرداخته است. در این نشست که با حضور ابراهیم مختاری، محمدرضا موینی، آتیلا پسیانی، کامران ملکی، سیدمهدی خادم، شادمهر راستین، سیدرضا میرکریمی، ناصر عنصری، محمدقاصد اشرفی، غلامرضا فرجی، غلامرضا موسوی، سیدضیاء هاشمی، منوچهر شاهسواری، اصغر بانک، همایون اسعدیان و محمدرضا فرجی برگزار شد، موسوی در این نشست اشاره کرد:«باید به سمتی حرکت کنیم که شورای صنفی با کمک خانه سینما به دنبال حل همه مشکلات اکران باشد یعنی مثلا نباید یک سینمادار فقط برای یک لامپ به تهران بیاید.»

او با تایید عملکرد هنر و تجربه گفت:« امسال دو سال از فعالیت گروه هنر و تجربه می‌گذرد و فعالیت این گروه عرضه و تقاضا را در سینما طبیعی‌تر کرده است.»

در روزنامه بشارت نو گزارشی کوتاه از جلسه نقد و بررسی فیلم «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده در سینما پرشین مهرشهر کرج منتشر کرده است.