هنروتجربه: هفتاد و هشتمین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه به فیلم سینمایی «گاهی» اختصاص داشت. این مراسم دوشنبه شب ۲۰ اردیبهشت در سینما فرهنگ تهران برگزار شد و بعد از امضای پوستر فیلم توسط عوامل سازنده و میهمانان، امیر پورکیان تهیه‌کننده، محمدرضا رحمانی کارگردان این فیلم و ایمان افشاریان نویسنده و بازیگر صحبت‌هایی کوتاه داشتند.

امیر پورکیان تهیه‌کننده در ابتدا ضمن دعوت از رحمانی کارگردان این کار غیبت بازیگران «گاهی» را به دلیل مشغله‌های ‌آن‌ها عنوان کرد و گفت: «مهدی پاکدل در مشهد داور است وگرنه خانه‌اش همین‌جاست و خیلی مواقع در برنامه‌های آیین دیدار گروه هنروتجربه حضور دارد. آزاده صمدی در شیراز سر صحنه است و عاطفه نوری و فریبرز عرب‌نیا هم که آمریکا هستند. اندیشه فولادوند هم سرصحنه است.»
محمدرضا رحمانی کارگردان این فیلم ضمن خوشامدگویی به حضار درخواستی مطرح کرد: «در جمع خبرنگاران و فرهیختگان و اهالی سینما هستیم و پیشنهادی برای رمق گرفتن سینما که این روزها بیکاری فضای آن را فراگرفته دارم. برای احیای سینما هم مثل دریاچه ارومیه چالش ایجاد کنیم و این مساله باید یک خواسته عمومی بشود.»
رحمانی اضافه کرد: «هر فیلمی می‌تواند سرمایه‌ای برای سینما باشد. هرفیلمی که در تلویزیون، در خارج، در داخل و اکران به نمایش دربیاید، چرخه تولید می‌چرخد و به ساخته شدن فیلم دیگری منجر می‌شود. این روزها که با اتفاقاتی مثل نامه بازیگرانی که یکی دوسال است بیکار هستند روبروییم، از شما می‌خواهم این بحث را پیگیری کنید.»
ایمان افشاریان که به همراه فریبرز عرب‌نیا، اندیشه فولادوند، آزاده صمدی، مهدی پاکدل و عاطفه نوری یکی از شش بازیگر این فیلم است، نیز گفت: «تجربه جالب و سختی برای تیم بازیگری بود. جای بقیه بازیگرهای فیلم خالی است و امیدوارم این سختی نتیجه خوبی داده باشد. من در جشنواره فیلم را ندیده بودم و حالا هیجان دارم ببینم فیلم چطور ار آب درآمده‌است.»
امیر پورکیان تهیه‌کننده فیلم آخرین کسی بود که پیش از نمایش فیلم صحبت کرد. او در ابتدای صحبتش شعری خواند و گفت: «در سینما دو دسته وجود دارند. دسته‌ای که حرکت می‌کنند و کم حرف می‌زنند، و دسته دوم که نشسته‌اند و فقط حرف می‌زنند. ما سعی کردیم از دسته اول باشیم. امروز هم که فضای مجازی هست و همه در این فضا هستند. من حتی اینستاگرام هم ندارم. از مخالفان فیلم و کسانی که فیلم ما را می‌کوبند خواهش می‌کنم اول خودشان یک فیلم ۳ دقیقه‌ای بسازند. هرچقدر که دوست دارید علیه فیلم‌های هنروتجربه مطلب بزنید، فیلم‌های هنروتجربه عزیزتر می‌شوند.»

عکس:یاسمن ظهورطلب