هنر و تجربه: «یک میخ و چند کت» جدیدترین مستند محسن خان جهانی که در شبکه مستند سیما تولید شده است، دوشنبه سوم خرداد با حضور مدیران شبکه مستند رونمایی شد. این دومین فیلمی است که خان‌جهانی درباره انتخابات مجلس ساخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، در نشست رونمایی از «یک میخ و چند کت» امیر تاجیک مدیر این شبکه در سخنانی گفت: «انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را شاید بتوان از جمله مهم‌ترین مسائل کشور در سال گذشته دانست. علاوه بر تولید مجموعه «تکیه بر جای مدرس» که از شبکه مستند و شبکه های سراسری پخش شد، تولید سه فیلم مستند مستقل نیز در دستور کار ما بود. امروز شاهد رونمایی از فیلم «یک میخ و چند کت» هستیم و ان شاء الله به زودی فیلم «پیروزی نزدیک است» نیز رونمایی خواهد شد.»

محسن خان‌جهانی کارگردان این کار در سخنانی بیان کرد: «زمانی که تصمیم گرفتم این فیلم را بسازم، با پیشینه ای که از ساخت «صندلی ۲۵۷» داشتم به شناخت خوبی از انتخابات مجلس رسیده بودم و نتیجه‌گیری‌ام این بود که مردم بیشتر در رقابت ها حضور دارند و همین حضور را نشان داده بودم.»

کارگردان مستند «آزادراه» افزود: «اما در یک میخ و چند کت سعی کردم رقابت بین کاندیداها را نشان دهم. رقابتی که اتفاقا در انتها به رفاقت تبدیل می‌شود. البته این مجموعه نسخه دیگری هم دارد که تا یکی دو هفته دیگر آماده پخش می‌شود. در «پیروزی نزدیک است» افرادی را خواهیم دید که لیدر نامزدها هستند، مردمانی که اطراف نامزدها آن‌ها را می‌بینیم و از شگردهای خاصی برای افزایش رأی آن‌ها استفاده می‌کنند.» 

یک میخ و چند کت 2
محسن خان‌جهانی که ساخت مستندهای سیاسی را درکارنامه خود دارد، هدف خود از ساخت مستند تازه‌اش را به این شکل توصیف کرد: «می‌خواهم به مردم نشان دهم و آن‌ها را به این باور برسانم که شما هستید که در نهایت انتخاب کننده هستید و در کنار تبلیغات گسترده‌ای که انجام می‌شود، باید انتخاب اصلح داشته باشید.»

خان جهانی تصریح کرد: «با گذشت چهار سال از ساخت فیلم «صندلی ۲۵۷» خوشحالم که یک میخ و چند کت را ساختم. این اثر ورسیون جدیدی از صحنه انتخابات مجلس شورای اسلامی است. در آن سیاه نمایی نشده و صرفا می‌خواهیم نشان دهیم چطور می‌توانیم بهترین نماینده را انتخاب کنیم و چطور رقبا به رفقا تبدیل می‌شوند.»یک میخ و چند کت جمعه هفتم خرداد ساعت ۱۴ برای اولین‌بار از شبکه مستند روی آنتن می‌رود.

 

برچسب‌ها: