هنر و تجربه: «احتمال باران اسیدی» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها، «روزمبادا» ساخته فائزه عزیزخانی و  فیلم مستند سینمایی «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی در سومین جشنواره فیلم های ایرانی در کلن آلمان به نمایش در خواهد آمد.

این فستیوال که از ششم تا نهم خرداد ماه در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود، چهار فیلم بلند سینمایی و سه اثر مستند را در برنامه خود گنجانده است. دو فیلم «احتمال باران اسیدی» و «روز مبادا» از فیلم‌هایی هستند که در گروه سینمایی هنر و تجربه به نمایش درآمده‌اند و دو فیلم از رضا درمیشیان «من عصبانی نیستم» و «لانتوری» انتخاب‌های این جشنواره هستند.

این جشنواره امسال تمرکز خود را در برنامه‌ای با عنوان «فوکوس ، مهرداد اسکویی» بر فیلم‌های این مستندساز گذاشته، و با نمایش دو اثر آخر این فیلم ساز «رویاهای دم صبح» و «آخرین روزهای زمستان»، کارهای او را به بحث می‌گذارد.

پس از فیلم مستند «آخرین روزهای زمستان» که با بردن تندیس جشنواره بین المللی فیلم مستند ایدفا آمستردام و چندین جایزه ی معتبر جهانی دیگر ، اکران موفقی را در سینماهای فرانسه از سر گذراند، جدیدترین ساخته مهرداد اسکویی«رویاهای دم صبح» از موفق ترین مستندهای سال جدید سینمای ایران بوده است.

دیگر مستندی که در این برنامه به نمایش درمی‌آید مستند «بازار، از تهران تا تهران» به کارگردانی رضا خانلری است.

برچسب‌ها: