هنروتجربه:یکی از خبرهای پرطرفداری که  امروز یکشنبه (۹ خرداد)  در خبرگزاری‌ها منتشرشد، گزارشی از مراسم رونمایی کتاب «زیر پوست قصه‌ها» است که درباره سینمای رخشان بنی اعتماد است. در این مراسم سخنران‌ها از صادق زیبا کلام تا گلاب آدینه، خسرو دهقان ، محمد تهامی نژاد و …به بهانه این رونمایی نظرگاه‌های خود را نسبت به سینمای رخشان بنی اعتماد مطرح کردند. اما خبرهای مرتبط با گروه هنروتجربه.

 روزنامه وطن امروز در صفحه هنری خود گفت‌وگویی با امیرحسین عسگری به بهانه اکران فیلم «بدون مرز» منتشر کرده‌است. عسگری کارگردان این فیلم در این گفت‌وگو پیرامون فضای فیلم‌سازی خود توضیح داد:« من داشتم درباره موضوعی می‌نوشتم، که به خودی خود دارای برهان است. در واقع واژه‌هایی چون جنگ، تنهایی و دورماندگی همراه با خود نگاهی تنش‌زا می‌آورد. از طرفی در سال‌های گذشته اتفاقات زیادی در منطقه ما رخ داد که عمده آن‌ها حضور آمریکا در منطقه و لشکرکشی‌های انجام شده و جنگ‌های منطقه‌ای بوده است. از این نظر اتفاقات مختلف من را به سمتی برد که به شکلی با فرم کار مواجه شوم که بتواند همگام با موضوع آن باشد. در واقع سعی کردم فراتر از نگاه بومی به موضوع نگاه کنم و وقتی چنین شد ناخودآگاه به دنبال حذف موانع برای انتقال مفاهیم خود رفتم، چرا که ادبیات نقش مهمی در ایجاد مرزبندی برای فیلمی سینمایی دارد و من با حذف و کاستن از دیالوگ در این فیلم سعی کردم به فضایی جهان شمول برسم. چون هر منطقه‌ای ادبیات، فرهنگ و زبان مختص به خود را دارد و من به دنبال حذف دیالوگ و رسیدن به مفهومی جهانی‌تر بودم، از این جهت براساس فرمی بصری پیش رفتم و فیلم «بدون مرز» بر اساس چنین ساختاری شکل گرفت.»

در روزنامه همدلی یادداشتی به قلم نزهت بادی بر فیلم «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده منتشر شده است. در قسمتی از یادداشت که تیتر«قهرمانی که هیچ‌کس دوستش ندارد…»برای آن انتخاب شده،آمده است:«آنچه باعث می‌شود که مخاطب خواهان شکست و زمین خوردن قهرمان یک فیلم باشد، این است که او بی‌رحمانه و خودخواهانه در برابر خانواده‌اش می‌ایستد.در فیلم «چهارشنبه» ساخته سروش محمدزاده با قهرمانی مواجه هستیم که به اندازه همه قهرمان‌های محبوب سینمایی تنها و جداافتاده است و یک‌تنه جلوی همه می‌ایستد و شهر را زیر پا می‌گذارد و دنیا را به هم می‌ریزد تا چیزی را که می‌خواهد، به دست آورد و در تمام طول فیلم تماشاگران بیش از شخصیت‌های دیگر با طاهر (آرمان درویش‌پور) همراه می‌شوند و مسیر او را دنبال می‌کنند، اما در یک تجربه متفاوت در تمام لحظات همراهی، هیچ پیوندی میان او و مخاطبان رخ نمی‌دهد و همه ما به‌جای اینکه در کنارش باشیم، در تقابل با او قرار می‌گیریم و مجبور به همراهی با شخصیتی می‌شویم که دوستش نداریم و نمی‌توانیم با قصد و انگیزه و انتخاب او هیچ همدلی نشان دهیم.درواقع از آنجا که تصمیم او، زندگی و آینده کل شخصیت‌ها را به تباهی می‌کشاند و به نتیجه‌ای تلخ و دردناک منجر می‌شود، از او قهرمان منفی و دافعه برانگیزی می‌سازد که هیچ‌کس از میان مخاطبان خواهان موفقیت او نیست و همه پیوسته امیدوارند تا طاهر به هر کجا می‌رود، به در بسته بخورد و کارش به نتیجه نرسد.اگر ما از تماشای تلاش‌های طاقت‌فرسای طاهر دست برنمی‌داریم، فقط برای این است که ما هم همچون برادر بزرگ‌ترش (شهاب حسینی) که مدام همه‌جا دنبالش می‌رود تا مانع انجام خواسته‌اش شود و جلویش را بگیرد، او را دنبال می‌کنیم تا ببینیم کی از پا می‌افتد و کجا خسته می‌شود و چطور ناکام می‌ماند….»

همچنین در روزنامه عصر مردم خبر برگزاری جلسه نقد و بررسی فیلم «چهارشنبه» در تاریخ ۱۲ خرداد، در سینما هنروتجربه شیراز منتشر شده است.

در روزنامه امتیاز به اکران فیلم «گاو خونی» به کارگردانی بهروز افخمی بعد از ۱۲ سال در گروه هنر و تجربه نیز اشاره شده است. روزنامه بانی‌فیلم از اکران دو فیلم «تمرین برای اجرا» و «کارد و کلوچه» به کارگردانی محمدعلی سجادی در گروه هنر و تجربه در فصل پاییز خبر داده است.

درخبرگزاری ایسنا و روزنامه بانی‌فیلم خبری مبنی بر اکران فیلم نیمه‌بلند «بن‌بست زاد» به کارگردانی مهرشاد کارخانی را منتشر کرده‌اند.