هنر و تجربه: جشنواره فیلم‌های ایرانی فرانکفورت از امروز با نمایش فیلم سینمایی «روز مبادا» به کارگردانی فائزه عزیزخانی افتتاح می‌شود.

در این جشنواره چهار فیلم بلند ایرانی و سه فیلم مستند در موزه سینمای فرانکفورت به نمایش درمی‌آیند. دو فیلم از رضا درمیشیان «من عصبانی نیستم» و «لانتوری» و دو فیلم «احتمال باران اسیدی» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها و «روز مبادا» ساخته فائزه عزیزخانی چهارفیلم بلند این نمایش ویژه هستند. دو فیلم احتمال باران اسیدی و روز مبادا هردو پیش از این در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند. اکران احتمال باران اسیدی در هنر و تجربه ادامه دارد.

سه فیلم مستند نیز در این برنامه به نمایش درمی‌آیند. دو مستند از مهرداد اسکویی «آخرین روزهای زمستان» و فیلم جدید او «رویاهای دم صبح» که هردو درباره کانون اصلاح و تربیت هستند و نیز مستند «بازار: از تهران تا تهران» به کارگردانی رضا خانلری از برنامه‌های این جشنواره فیلم‌های ایرانی هستند.

شیرین آقارضا کاشی بازیگر اصلی فیلم «روز مبادا» به عنوان نماینده فیلم در این جشنواره حضور دارد. گفتنی است آقارضاکاشی مادر فائزه عزیزخانی است و دومین حضور سینمایی‌اش در فیلم تحسین شده «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی بوده است. «روز مبادا» و «احتمال باران اسیدی» هفته گذشته نیز در کلن همراه با چند فیلم دیگر از ایران به نمایش درآمدند و با تحسین تماشاگران و منتقدان روبرو شدند.

frankfurt