هنر و تجربه:کارگردان موفق بلژیکی، فیلیکس ون گرونینگن در برنامه‌ی «فریم‌های آینده» از بخش «ترویج فیلم اروپایی» در جشنواره فیلم کارلووی واری شرکت می‌کند تا فیلم‌سازان جوان حاضر در این رویداد را راهنمایی کنید و تجربه‌هایش را با آن‌ها در میان بگذارد. هدف اصلی برنامه‌ی «فریم‌های آینده» معرفی ده فیلم‌سازان جوان توانمند و خوش‌آتیه به رسانه‌ها و صنعت فیلم‌سازی در جریان جشنواره کارلووی واری است و این‌که آثار این کارگردانان جوان در معرض دید تماشاگران جشنواره‌ای قرار بگیرد.

گرونینگن که در سال ۲۰۱۴ برای درام خانوادگی تلخ «The Broken Circle Breakdown» مورد تحسین قرار گرفت و در نهایت نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد،امسال با فیلم جدیدش «بلژیکا» که در بخش دراماتیک dreadlock rasta سینمای جهان در جشنواره فیلم ساندنس روی پرده رفت و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره‌ی فیلم‌های مستقل را برنده شد، در جشنواره کارلووی واری هم حضور خواهد داشت.

«فریم‌های آینده» توسط اتحادیه‌ی اروپا و برنامه‌ی خلاقیت اروپایی آن، و مؤسسه‌ها و سازمان‌های عضو «ترویج فیلم اروپایی» (EFP) حمایت می‌شود. نشریه‌ی «ورایتی» هم یکی از همکاران رسانه‌ای EFP است.

منبع: ورایتی