هنروتجربه: نمایش فیلم سینمایی «چهارشنبه» به کارگردانی سروش محمدزاده روز جمعه به گلریزان برای آزادی زندانیان نیازمند دیه اختصاص یافت. در این مراسم که عصر روز جمعه (۲۱ خرداد) در پردیس سینمایی کورش برگزار شد، بلیت‌ها با همت عالی به فروش رفت و با .

در این مراسم شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و مهمانانی چون مهتاب کرامتی ، شبنم مقدمی ، اندیشه فولادوند،علی سرتیپی، اکرم محمدی، اسدالله یکتا، پروفسور امین و… حضور داشتند.
عوامل و بازیگران فیلم «چهارشنبه» نیز از حاضرین در سالن بودند؛ شهاب حسینی، هستی مهدوی، آرمان درویش، الهام حاج‌فتحعلی، امیرحسین شام بیاتی،نیما راد، پیام اینالویی به همراه یوسف وجدان‌دوست (تهیه کننده)، سروش محمدزاده (کارگردان)، مرتضی غفوری (مدیر فیلم‌برداری)، بابک اردلان (صدابردار)، علیرضا علویان (صداگذار) و محسن غلامی (طراح صحنه و لباس) با حضور روی صحنه دقایقی با تماشاگران گفت‌وگو کردند.

 

چهارشنبه. (6)

اجرای مراسم را مژده لواسانی برعهده داشت و بلیت‌های این مراسم با مبالغ ۵۰ و ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسیده بود که درآمد حاصله نیز صرف کمک به زندانیان دیه می‌شود.در این مراسم با کمک خیرین بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بزای کمک به زندانیان جمع‌آوری شد.

شهین دخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ، در بخشی از این مراسم با اشاره به ماه رحمت، به بخشش زندانیان محکوم به اعدام و زنان زندانی تاکید کرد و از مردم خواست در این کار خیر سهیم شوند. مشاور رییس جمهور به نقش مهم شرایط در ارتکاب جرم اشاره کرد و گفت: «این زندانی‌ها قربانی شرایط هستند و حال هرکدام از ما می‌توانست جای آن‌ها پشت میله‌های زندان باشد.» مولاوردی همچنین پس از تماشای فیلم چهارشنبه، در گفت‌وگو با کارگردان و تهیه کننده، این فیلم را اثری زیبا و تاثیرگذار خواند.

چهارشنبه اکران خیریه

در ادامه مراسم شهاب حسینی بازیگر این فیلم نیز روی صحنه رفت و در جملاتی کوتاه از حضور در این مراسم ابراز خوشحالی کرد. مهتاب کرامتی که پیش از این هم در فعالیت‌های انسان‌دوستانه زیادی مشارکت داشته است، هنرمند دیگری بود که در این جمع صحبت کرد.او گفت: «معتقدم در جامعه ما بخشش هنوز وجود دارد و می‌توان امید داشت. پیش از این هم در مراسمی مشابه همین گلریزان حضور داشتم و شاهد این بوده‌ام که این حرکت‌های مردمی چقدر نتیجه‌بخش است. با این حال فکر می‌کنم هنوز جا دارد بیش از این به فرهنگ بخشش در جامعه تاکید کنیم و حضور ما در این محل به همین دلیل است.» سروش محمدزاده کارگردان فیلم «چهارشنبه» نیز از برگزاری چنین مراسمی ابراز خشنودی کرد:«وقتی اولین کلمات این فیلم‌نامه را روی کاغذ می‌آوردیم، چنین اتفاقی آرزوی ما بود و امشب با حضور در این گلریزان و آزاد کردن چند زندانی به آرزوی‌مان رسیدیم.»

چهارشنبه. (8)

فیلم «چهارشنبه »  اولین ساخته سروش محمدزاده از اسفندماه در گروه هنروتجربه اکران شده‌است.