هنر و تجربه: منصور فروزش فیلم‌ساز فیلم کوتاه داستانی و مستند در جمع هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم فست «کارگردانان جدید فیلم‌های جدید» در کشور پرتغال قرار گرفت.

این جشنواره که از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ ماه ژوئن مطابق با ۳۱ خرداد تا ۷ تیرماه در پرتغال برگزار می گردد، امسال میزبان بیش از ۶۰ فیلم کوتاه و بلند، داستانی، مستند و انیمیشن از کشورهای انگلستان، فرانسه، لهستان، پرتغال، آلمان، ایتالیا، هند، اسپانیا، برزیل، گرجستان و… خواهد بود.

منصور فروزش که علاوه بر سابقۀ کارگردانی و تهیه فیلم‌های کوتاه داستانی پیش از این سابقۀ داوری در جشنوارۀ بین المللی فیلم کوتاه مالتا و سابقۀ داوری دانشجویی بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر را در کارنامه دارد امسال در بخش فیلم های کوتاه داستانی و انیمیشن آثار منتخب خود را به این جشنواره اعلام می‌کند.جشنواره بین‌المللی فیلم فست پرتغال که از یکی مهمترین جشنواره‌های فیلم پرتغال و اروپاست، هرساله علاوه بر میزبانی از فیلم‌های داستانی و مستند اقدام به برگزاری کارگاه‌های تخصصی با رویکرد افزایش توانمندی‌های علاقمندان به فیلم‌سازی می‌نماید. در این کارگاه‌ها جمعی از شناخته‌شده‌ترین اساتید سینمای حرفه‌ای جهان به انتقال تجربیات سینمایی به دانشجویان می‌پردازند.

فیلم های کوتاه داستانی «شیلنگ»، «دور از من نزدیک تو»، «مردی که فکر می‌کرد» و مستند «قصه اعلیحضرت» از ساخته‌های منصور فروزش هستند که پیش از این در جشنواره‌های مختلفی مورد توجه قرار گرفته‌اند. فروزش در حال حاضر نیز در حال اتمام مراحل تولید فیلم کوتاه داستانی «چند گره دورتر» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است.
برچسب‌ها: