هنروتجربه: کوئنتین تارانتینو دکترای افتخاری هنرهای زیبای انستیتوی فیلم آمریکا را در شانزدهم ژوئن دریافت کردند. کارگردان «داستان عامه‌پسند» وقتی روی صحنه حاضر شد تا حرف‌های الهام‌بخشش را با ۱۱۶ دانشجویی در میان بگذارد که همان روز فارغ‌التحصیل شدند، گفت که آن‌ها به گونه‌‌ای متفاوت و به صورت بزرگ‌تری به جامعه‌شان کمک خواهند کرد.
تارانتینو این طور به دانشجویان جوان انگیزه داد: «من شما را به چالش دعوت می‌کنم و از شما درخواست دارم، نهایت تلاش‌تان را به کار گیرید و فکر می‌کنم وقتی این کار را انجام دهید، بخشی از گفتمان هنری می‌شوید.» این فیلم‌ساز برجسته در ادامه‌ صحبت‌هایش به جوانان توصیه کرد، وقتی مشغول خلق اثری شدند، چه در سینما و تلویزیون و چه دیگر رسانه‌ها، باید به موضوع‌هایی مانند تبعیض نژادی، فرهنگ، جهان و سیاست هم بپردازند.
او افزود:«هیچ چیزی بیش از این مرا خوش‌حال نمی‌کند که هشت، پانزده یا بیست سال دیگر، با یکدیگر در یک رویداد سینمایی حاضر باشیم.» تارانتینو که از سن‌وسال کم عاشق سینما شد، خودش را از کلوب اجاره‌ فیلم فارغ‌التحصیل کرد و با این‌که رسمی‌ترین تحصیلات او در زمینه‌ سینما به همین تجربه‌هایش ختم می‌شود، تا امروز افتخارهای متعددی را به دست آورده است، از جمله دو اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی اریژینال.
تارانتینو حرف‌هایش را با جمله‌ای خطاب به دانشجویان به پایان رساند: «فقط می‌خواستم بگویم خوش‌آمدید. ما به شما احتیاج داریم.»

منبع: ایندی‌وایر