هنر و تجربه:جکی ویور که برای ایفای نقش دیدنی‌اش در فیلم مستقل تحسین‌شده‌ی «قلمرو حیوانات» (۲۰۱۰) درخشید و در کانون توجه قرار گرفت، به‌تازگی در گفت‌وگویی به این موضوع اشاره کرده که صنعت سینما چه‌طور از او استقبال کرده است و اوضاع کاملاً بر وفق مرادش است. این درست بر خلاف آن چیزی است که در سال‌های اخیر از اغلب بازیگران زن فعال در هالیوود شنیده‌ایم که همواره از نبود نقش‌های مناسب یا این‌که چه‌طور سن‌وسال،فعالیت‌های‌شان را تحت‌الشعاع قرار داده، گلایه کرده‌اند. این بازیگر استرالیایی ۶۹ساله در این خصوص هم گفته است: «شصت‌سالگی امروز، حکم چهل‌سالگی را دارد.»

ویور به «دیلی تلگراف» گفت: «برای زنان هم‌سن‌وسال من نقش‌های فوق‌العاده‌ای هست. من تا امروز در هالیوود با مشکلی مواجه نشده‌ام. این موضوع را هم در نظر بگیرید و من دارم هفتادساله می‌شوم و قد کوتاهی هم دارم. نمی‌دانم شاید مشکل‌هایی که از آن صحبت می‌شود شامل یکی مثل من نمی‌شود و جوان‌ترها با آن دست به گریبان هستند.»

در واقع هم سرنوشت جکی ویور با سایر بازیگران تفاوت دارد. او پس از درخشش بزرگش چنان درگیر پروژه‌های مختلف و سرش شلوغ شد که حتی نقش‌هایی را رد کرد که در نهایت به بازیگرانی مانند مریل استریپ، سوزان ساراندن و گولدی هاون رسید! پس طبیعی به نظر می‌رسد که او با سختی‌های زنان هالیوودی روبه‌رو نبوده است و نمی‌تواند از این شانس فوق‌العاده‌اش گلایه‌ای داشته باشد.

منبع: ایندی‌وایر

برچسب‌ها: