هنر و تجربه: جشنواره بین‌المللی فیلم فانتزی بوچئون، بزرگ‌ترین جشنواره اختصاصی ژانر در آسیا، برای بیستمین دوره‌ی برگزاری‌اش فهرست بلندبالایی از ۳۰۲ عنوان فیلم را در برنامه‌اش قرار داده است! درام خانوادگی مت راس، بازیگر و کارگردان آمریکایی، با عنوان «کاپیتان فانتاستیک» که در جشنواره کن موفق بود و جایزه‌ای هم برد، فیلم افتتاحیه‌ی این رویداد در ۲۱ ماه ژوییه خواهد بود. فیلم اختتامیه هم جدیدترین انیمیشن بلند یئون سانگ‌هو با نام «ایستگاه سئول» است که سرآغازی بر فیلم «قطاری به بوسان» همین کارگردان است که امسال در جشنواره فیلم کن شرکت داشت.

جی کیم در مقام مدیر ارشد این جشنواره گفت: «فیلم‌های ژانری که به عنوان آثار درجه دو و به‌اصطلاح بی‌مووی به شمار می‌رفتند، در سینمای کره جنوبی به آثار جریان اصلی تبدیل شده‌اند. از این رو و به طور طبیعی، ما علاقه‌مند و مشتاقیم تا این جریان و گرایش را نه‌فقط در کشور خودمان، که در کشورهای همسایه‌مان در آسیا هم دنبال کنیم.»

در این دوره‌ی به‌خصوص، برنامه‌ای هم با عنوان «بیست سال، بیست فیلم محبوب» در نظر گرفته شده است که در جریان آن اولین فیلم‌های کارگردانانی مانند دارن آرونوفسکی (مرثیه‌ای برای یک رؤیا)، کریستوفر نولان (یادآوری) و نا هونگ‌جین (تعقیب‌گر) به نمایش درمی‌آید.

منبع: ورایتی

برچسب‌ها: