هنر و تجربه: شماره بیست‌و‌هفتم ماهنامه هنروتجربه منتشر شد. این شماره در ۱۳۷ صفحه، به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنروتجربه، گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

در بخش حرف اول، آغازگر شماره بیست و پنجم ماهنامه، یادداشتی از محمدحسین مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» به چاپ رسیده است. مهدویان این یادداشت را این‌طور آغاز می‌کند: «در جوانی تعصب عجیبی روی شیوه‌های مرسوم داستان‌گویی در سینما داشتم و می‌گفتم آدم‌هایی که فیلم‌های عجیب و غریب می‌سازند فقط می‌خواهند خودشان را متفاوت و بهتر از بقیه نشان بدهند» در ادامه یادداشت مهدویان می‌نویسد حالا بعد از سال‌ها می‌بیند رگه‌های بازیگوشی فرمی و روایی در کارهای خود او هم به چشم می‌خورد.

در بخش چشم‌انداز به معرفی دو فیلم درحال ساخت پرداخته شده است. «بی‌سایه» به کارگردانی «ابوالفضل صفاری» و «آپاندیس» کاری از حسین نمازی در این بخش معرفی ‌شده‌اند. به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده‌است.

این شماره از مجله پر از نقدهای مختلف است. در این شماره از ماهنامه هنر و تجربه ۲۸ نقد درباره ۱۲ فیلم به چاپ رسیده است. نقدهای احمد طالبی‌نژاد، عزیزالله حاجی مشهدی و سحر عصرآزاد درباره فیلم «گاوخونی» محمدتقی‌زاده، نیوشا صدر و علیرضا نراقی بر فیلم «خواب است پروانه» و نسیم نجفی و فریبا اشوئی درباره مستند «پسرانی با گوش‌های شکسته»، سمیه قاضی‌زاده، نیوشا صدر و شادی حاجی مشهدی بر مستند «دره ستارگان»، احمد طالبی‌نژاد ف محسن بیگ‌آقا و رضا صائمی روی فیلم «ایران سرای من است»، نقدهای امیر پوریا، محمدرضا مقدسیان، ندا قوسی و فریبا اشوئی درباره فیلم «دونده زمین»، حمیدرضا فقیهی، امیر پوریا و سحر عصرآزاد بر «پات»، نقدهایی از آیدا مرادی آهنی و نیوشا صدر بر «برای گونگادین بهشت نیست»، یزدان سلحشور درباره «گاهی» و محمدرضا مقدسیان، علیرضا نراقی و احمدرضا حجارزاده بر «بدون مرز» در این شماره به چاپ رسیده‌اند.

همچنین در این شماره  گفتگوهایی با کارگردانانی که فیلم‌هایشان در هنر و تجربه به نمایش درآمده انجام شده است. زهرا مشتاق با محمدحسین مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» و بهروز افخمی کارگردان «گاوخونی» گفتگو کرده است و مصاحبه علی افشار با امیر فرض‌اللهی کارگردان مستند «شاعران مشروطه» و «شهرآشوب» دیگر گفتگوهای شماره ۲۶ ماهنامه هنر و تجربه هستند.

ششمین قسمت از مفاهیم و رویکردها در سینمای تجربی، هفتمین قسمت از بازخوانی مکاتب سینمایی و روایت فیلم‌سازان از اکران فیلم‌هایشان در هنرو تجربه دیگر قسمت‌هایی هستند که در مجله چاپ شده‌اند. معرفی کتاب این شماره به راهنمای نگارش تحلیل فیلم اثر تیموتی کوریگان اختصاص دارد.