هنروتجربه: امیر رفیعی تهیه‌کننده مستند «من ناصر حجازی هستم…» به کارگردانی نیما طباطبایی از فروش این فیلم، با اکران در گروه هنروتجربه و شبکه نمایش خانگی ابراز رضایت کرد.

رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت هنروتجربه از فروش این مستند ابراز رضایت کرد و توضیح داد: «مستند «من ناصر حجازی هستم» طبق آمار اعلام شده و با وجود تعداد محدود سانس‌های ما در گروه هنروتجربه یکی از پرفروش‌ترین مستندهای سینمای ایران و پرفروش‌ترین مستند گروه هنروتجربه است. ما در تمام مدت اکران حدود ۱۵۰ سانس داشتیم که با توجه به این تعداد در جایگاه خوبی قرار گرفته‌ایم.البته با توجه به این‌که فیلم ما در یک گروه خاص اکران شد اما در حقیقت مخاطبان ما عام بودند و شاید اطلاعات دقیق و درستی از سانس‌ها نداشتند. به شخصه معتقدم فروش فیلم بیشتر و بهتر هم می‌توانست باشد اگر اطلاع‌رسانی‌ دقیق‌تری صورت می‌گرفت»

این تهیه‌کننده در ادامه پیرامون توزیع فیلم در شبکه نمایش خانگی افزود: «با توجه به ماجرای توقیف موقت فیلم، مخاطبان فکر می‌کردند قرار است قسمت‌هایی از آن حذف شود، در حالی که نسخه شبکه نمایش خانگی ۴۵ دقیقه بیش از نسخه اکران فیلم بود. هرچند بعد از توزیع در شبکه نمایش خانگی هم آقای قلعه‌نویی پیگیر شکایت‌شان شدند و یک سری مشکلات کم‌وبیش وجود دارد، چرا که گویا استفاده از روزنامه‌ها و بریده جراید نشریات قدیمی جرم محسوب می‌شود، هرچند من از مسائل حقوقی در این موردچندان آگاهی ندارم.»

او به رعایت نشدن قانون کپی‌رایت اشاره کرد و آن را آفت سینما ایران دانست:«در حقیقت توزیع مستند آقای حجازی برای دومین بار در سطح کشور آغاز شده‌است اما متاسفانه ما با آفت دیگری چون کپی و دانلود غیرقانونی مواجه هستیم. طبق آماری که به دست من رسیده مستند «من ناصر حجازی هستم» تاکنون یک میلیون بار دانلود غیرقانونی شده است و خب این مساله به طور حتم به فیلم و فروش آن لطمه وارد می‌کند.»

همچنین رفیعی که مستند ناصر حجازی را به عنوان اولین فعالیت سینمایی خود انجام داده است، پیرامون فعالیت‌های اخیر خود گفت: «قسمت دوم مستند آقای حجازی در شرف تولید است و برای یک پروژه سینمایی که در مرحله نگارش فیلم‌نامه است، قرار بر این است تا با کارگردانانی گپ‌وگفت داشته باشم. همچنین پیگیر جواز دو مستند که یکی از آن‌ها فوتبالی است هم هستم.»

او در پایان افزود: «از مردم می‌خواهم به فیلم‌هایی که هیچ‌گونه حمایت دولتی را نداشته‌اند احترام بگذارند و از آن‌ها حمایت کنند تا شاهد کپی و دانلود غیرقانونی نباشیم. همچنین از گروه هنروتجربه تشکر می‌کنم که امکانی را برای جوانان فراهم کرد تا در این عرصه خود را نشان دهند و استعدادهایشان را کشف کنند. حضور گروه هنروتجربه در سینما ایران اعتماد به نفسی را به جوانان این عرصه می‌دهد و سبب استمرارشان می‌شود. این‌گونه است کارشان تداوم می‌یابد و نیروها و تفکر جدید وارد می‌شود. امیدوارم حمایت بیشتری از مجموعه شود و فضا برای فعالیت بیشتر جوان‌ها فراهم شود.»