هنروتجربه: نمایشگاه پوستر آثار کارگردان‌های نسل اول سینمای ایران با نام «آنِ من در سینما» ۲۷ تیرماه ساعت ۱۹در موزه سینما برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی موزه سینما، نمایشگاه پوستر فیلم فیلم‌سازان نسل اول سینمای ایران با عنوان «آنِ من در سینما» به منظور گسترش فرهنگ بصری مخاطب سینما ایران در فضای نمایشگاهی محیطی باغ فردوس (موزه سینما) برگزار می‌شود.

پوسترهای منتخب برای نمایش در فضای نمایشگاهی محیطی موزه سینما به انتخاب فیلم‌سازان بوده است و هریک از کارگردان‌ها، پوستر یکی از بهترین فیلم‌های خود را برای حضور در این نمایشگاه انتخاب کرده و در معرض دید مخاطبان سینما ایران قرار داده‌اند.

پوسترهای منتخب در این نمایشگاه از مجموعه پوسترهای سینمایی کمتر دیده شده و اغلب متعلق به فیلم‌های دهه ۶۰ سینما ایران است. در این مجموعه نمایشگاهی، پوستر فیلم‌ها به ترتیب سال نمایش در سینماها کنار هم چیده شده است. پوستر فیلم «جُنگ اَطهر» به کارگردانی محمدعلی نجفی که در سال ۱۳۵۸ نمایش داده شده، نخستین پوستر از مجموعه آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه است. پوستر فیلم‌هایی چون «شهر موش‌ها» به کارگردانی مرضیه برومند، «مادیان» ساخته علی ژکان، «ناخداخورشید» به کارگردانی ناصر تقوایی، «شیر سنگی» ساخته مسعود جعفری جوزانی، «آن‌سوی آتش» به کارگردانی کیانوش عیاری، «سرب» به کارگردانی مسعود کیمیایی، «هامون» ساخته داریوش مهرجویی، «پرده آخر» به کارگردانی واروژ کریم مسیحی، «عروس آتش» ساخته خسرو سینایی، «رسم عاشق کشی» به کارگردانی خسرو معصومی،«رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش، «روبان قرمز» ساخته ابراهیم حاتمی کیا، «خانه‌ای روی آب» به کارگردانی بهمن فرمان آرا، «گیلانه» ساخته رخشان بنی اعتماد و… از جمله پوسترهایی است که در نمایشگاه پوستر «آنِ من در سینما» به نمایش گذاشته می‌شود.

هم‌چنین پوستر فیلم‌هایی که کارگردان آن‌ها در قید حیات نیستند و یا دسترسی به صاحبان آثار سخت بوده، براساس ارزیابی فروش فیلم‌ها در سال نمایش و هم‌چنین میزان محبوبیت آثار بین مخاطبان سینما ایران انتخاب شده است. برهمین اساس پوستر فیلم‌هایی چون «مادر» ساخته علی حاتمی، «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی، «دونده» به کارگردانی امیر نادری،«خانه دوست کجاست» ساخته عباس کیارستمی ،«هیوا» به کارگردانی رسول ملاقلی پور، «بازمانده» ساخته سیف الله داد و…در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرا می‌گیرند.

مرتضی ممیز، عباس کیارستمی، ابراهیم حقیقی، محمد علی باطنی، مسعود دشتبان، بزرگ خضرایی، محمدعلی حدت، علیرضا اسپهبد، پرویز محلاتی، ساعد مشکی از جمله طراحانی هستند که طراحی پوستر فیلم‌های کارگردان‌های نسل اول سینما ایران را انجام داده‌اند. نمایشگاه پوستر «آنِ من در سینما» شامل ۵۴ پوستر از فیلم‌های سینمای ایران است.

ورود برای عموم در این نمایشگاه آزاد است و علاقمندان به بازدید از نمایشگاه پوستر « آنِ من در سینما» می توانند یکشنبه ۲۷ تیرماه ساعت ۱۹ در فضای نمایشگاهی محیطی باغ فردوس (موزه سینما)  از این نمایشگاه دیدن کنند.