هنروتجربه: دانش اقباشاوی کارگردان فیلم سینمایی «تاج محل» از برگزاری کارگاه آموزشی فیلمسازی در زادگاهش آبادان خبر داد.

این کارگاه به دعوت انجمن سینمای جوان دفتر آبادان برگزار می‌شود. دانش اقباشاوی در گفت‌گو با خبرگزاری مهر از برگزاری کارگاه آموزشی فیلم‌سازی داستانی با موضوع «ایده تا اجرا» خبر داد و گفت: «از روز پنجشنبه ۲۴ تیرماه کارگاه آموزش فیلم‌سازی داستانی «ایده تا اجرا» را در این شهر برگزار کرده‌ایم که مدت زمان برگزاری این کارگاه یک هفته است. در این کارگاه به ۱۴ نفر از هنرجویان آماده فیلم‌سازی انجمن سینمای جوانان آموزش داده می‌شود.»

زبه گفته اقباشاوی،خروجی نهایی این کارگاه ساخت فیلمی با مشارکت هنرجویان است: «روند برگزاری این کارگاه با بررسی ایده در سینما آغاز شده و در حال حاضر در مرحله چگونگی نگارش فیلم‌نامه هستیم و در نهایت فیلمی با مشارکت این ۱۴ هنرجو ساخته می‌شود.»

این کارگردان جوان تاکید کرد: «پیش از این، محمودرضا ثانی کارگاه آموزشی «ایده تا اجرا» را در حوزه سینمای مستند در انجمن سینمای جوانان ایران در آبادان برگزار کرده بود. هم‏‌چنین قرار است بعد از کارگاه فیلم‌سازی داستانی، کارگاهی با موضوع فیلم‌سازی تجربی برگزار شود. این کارگاه‌ها هر روز از صبح زود برگزار و تا ساعت ۲۱ ادامه دارد. خوشبختانه هنرجویان از این کارگاه‌ها استقبال کرده و مشارکت خوبی در برگزاری کارگاه‌ها دارند.»

اقباشاوی در پایان گفت: «آبادان سابقه بسیار خوبی در حوزه فیلم‌سازی دارد و انجمن سینمای جوانان آبادان به خصوص بعد از پایان جنگ، در روند رو به رشد سینمای ایران بسیار تاثیرگذار بوده است. من خود نیز نسبت به این شهر احساس دین دارم و دوست دارم با همان روحیه‌ای که ما بعد از جنگ در این شهر در کارگاه‌های آموزشی شرکت می کردیم، جوانان امروز نیز همین کار را کنند.»