هنر و تجربه: آرون سورکین، فیلم‌نامه‌نویسی که برای فیلم‌های «شبکه مجازی» و «استیو جابز» برنده اسکار شده است، به دانشجویان و علاقه‌مندان سینما به صورت آنلاین آموزش فیلم‌نامه‌نویسی می‌دهد.

ثبت نام برای این کلاس آموزشی که به شکل یک مسترکلاس آنلاین ۵ ساعته اتفاق می‌افتد، برای همگان امکان‌پذیر است. برای شرکت در این مسترکلاس، باید در سایت https://www.masterclass.com/ ثبت‌نام نمود و هزینه آن نیز ۹۰ دلار است.

سورکین در این مسترکلاس که متشکل از ۲۵ درس ویدیویی (بالغ بر ۵ ساعت) خواهد بود در مورد داستان‌پردازی، دیالوگ‌نویسی، پرورش کاراکتر، فضاسازی در فیلم‌نامه، نوشتن پلات و … تجربیاتش را در اختیار هنرجویان فیلم‌نامه‌نویسی می‌گذارد. همچنین شرکت‌کنندگان در این کلاس‌ها می‌توانند ویدئوهای خودشان را آپلود کنند و سوالاتشان را از سورکین مطرح کنند. نکته جالب  در مورد این مسترکلاس این است که سورکین به انتخاب خود، برگزیدگان کارگاه آنلاینش را در یک تیم گرد هم آورده و برای نوشتن اپیزود جدید سریال معروف «بال غربی» از آن‌ها استفاده خواهد کرد.

هنوز زمان دقیقی برای برگزاری کلاس آنلاین مورد نظر اعلام نشده ولی تابستان پیش رو در سال ۲۰۱۶ برای برپایی آن در نظر گرفته شده است.

برچسب‌ها: