هنر و تجربه: اکران فیلم سینمایی «آی لاو تهران» ساخته سهند صمدیان از شنبه دوم مردادماه در گروه هنروتجربه آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هنروتجربه آیین دیدار این فیلم هم دوم مرداد از ساعت ۲۰:۳۰ در محوطه باغ فردوس موزه سینما با امضای پوستر فیلم توسط عوامل سازنده و میهمانان آغاز می‌شود و سپس از ساعت ۲۱ فیلم سینمایی «آی لاو تهران» برای حاضرین به نمایش درمی‌آید.

سهند صمدیان ساخت فیلم های کوتاه «بدون وقت قبلی»، «اتاق بازی»، «باز هم زندگی کنید» و «هنوز بیداری» را در کارنامه‌اش دارد. فیلم «بازهم زندگى کنید» بر اساس داستانی از کریستین بوبن نویسنده فرانسوى با بازى رضا عابدینى در جشنوارهٔ فیلم لیون جزو فیلم هاى برگزیده آسیایی بوده است. صمدیان همچنین دستیار تدوین آ ب ث آفریقا (عباس کیارستمی) و تدوینگر مجموعه روزی روزگاری فوتبال (نیکی کریمی) بوده است.

سهند صمدیان فرزند سیف‌الله صمدیان در ابتدای یادداشتی که برای «آی لاو تهران» نوشته است جرقه ساخته شدن این فیلم را به ۱۷ سال پیش زمانی که تنها ۲۰ سال داشته است برمی‌گرداند. «وقتی ۲۰ ساله باشی و ایده اولیه یک فیلم در سرت جرقه بزند، بعد در ۲۳ سالگی وقتی یکی از فیلم کوتاه هایی را که تازه ساخته‌ای به کیارستمی نشان بدهی و جواب بشنوی که “به نظرم تمام تمرکزت رو توی فیلمهات گذاشتی روی تصویر و فرم و به نظرم الان وقتشه یه فیلم بسازی که دیالوگ محور باشه” و تو یاد همون ایده ۲۰ سالگیت بیفتی که یک ماشین مشخص بود که توی خیابان های تهران حرکت میکرد و سرنشین هایی داشت که همسن و سالهای خودت هستن از قشرهای مختلف جامعه که با هم فارسی حرف میزنند اما به سبک خاص خودشان، جوری که سیف الله پدربزرگ مادری ۹۵ ساله تو برای فهمش به مترجم نیاز داره، و با هم از عقایدشون میگن جوری که مطمئنم تن حاج اسکندر پدر بزرگ پدریت که سال ۴۹ از این دنیا رفته توی گور از شنیدنشون میلرزه و با خودت بگی همینه! میسازمش!»

برچسب‌ها: