هنروتجربه: مهدی گنجی یک اپیزود از مجموعه «کارستان» را می‌سازد. مجموعه‌ای که درباره کارآفرینان موفق است و در مرحله تولید قراردارد.

مهدی گنجی کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» در گفت‌وگو با سایت هنروتجربه از انجام مراحل پایانی فیلم‌برداری مستندی خبر داد که در چارچوب مجموعه کارستان ساخته می‌شود. این اپیزود «پازلی‌ها» نام دارد. گنجی می‌گوید: «این اپیزود درباره یک گروه است که روی استارت‌آپی کار می‌کنند و در فضای آی‌تی مشغول فعالیت هستند. ۹۰ درصد فیلم‌برداری این فیلم تمام شده و در تهران، بیرجند، بجستان و نیشابور کار کرده‌ایم. اسماعیل منصف که تدوین‌گر فیلم قبلی من هم بود کار تدوین را برعهده دارد.»

گنجی درباره این‌که کارآفرینانی که موضوع مستند او هستند، چه شرایط و ویژگی‌هایی دارند،توضیح می‌دهد: «همه بچه‌های خراسان هستند و ۲۳،۲۴ سال سن دارند. یا دانشجوی فوق لیسانس هستند یا کارشناسی ارشدشان را گرفته‌اند و می‌خواهندامتحان دکترا بدهند.» مستند قبلی گنجی هم از کار بر روی پروژه‌ای درباره کسب و کارهای موفق شروع شد: «نگاه به این آدم‌ها نیاز امروز جامعه ما است. من ۷،۸ سال است درباره این آدم‌ها کار می‌کنم. آدم‌هایی که شناخته شده نیستند اما خاص هستند یا در سبک زندگی ویژگی منحصر به فردی دارند یا کارآفرین‌های موفقی هستند. اما آدم‌های معمولی‌ هستند و سلبریتی نیستند.»

کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» در مورد این‌که این مجموعه مستند در نهایت از چه طریق پخش می‌شود، می‌گوید: «درباره پخش مستندها تهیه‌کننده باید تصمیم بگیرد. فاز اول این مجموعه شامل پنج یا شش فیلم است. البته قرار است اگر بتوانند فیلم‌های بیشتری ساخته شود. در نهایت به شکل مجموعه‌ای درمی‌آید و در نظر دارند در حوزه‌های مختلفی مثل دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و احتمالا هنروتجربه آن‌ها را به نمایش بگذارند.»

مهدی گنجی درباره ویژگی اصلی این مجموعه مستند که با مسئولیت مستقیم رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب ساخته می‌شود،تاکید می‌کند:«ویژگی اصلی این مجموعه در این است که شاید اولین تجربه جدی بخش خصوصی در سینمای مستند باشد. هزینه‌های تولید این مجموعه با بخش خصوصی و بدون حمایت دولت است. بنیاد کارآفرینی زنان و جوانان بانی اصلی تولید این فیلم‌هاست و البته حمایت‌هایی هم از طرف کارخانجات و گروه‌های صنعتی انجام می‌شود.»