هنروتجربه: آیین دیدار فیلم سینمایی «گِشِر» اولین ساخته وحید وکیلی‌فر روز دوشنبه یازدهم مردادماه در محل موزه سینما برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۲۰:۳۰ در محوطه باغ فردوس موزه سینما با امضای پوستر فیلم توسط عوامل سازنده و میهمانان آغاز می‌شود و سپس از ساعت ۲۱ فیلم سینمایی «گِشِر» برای حاضرین به نمایش درمی‌آید.

«گِشِر» اولین ساخته وحید وکیلی‌فر در مقام کارگردان است که سال ۱۳۸۷ در عسلویه ساخته شد و از ۱۱ مرداد در گروه هنرو تجربه نمایش خود را آغاز می‌کند. این فیلم در سال ۲۰۱۰ در جشنواره‌های بین‌المللی بسیاری چون سن سباسیتن، سه قاره نانت، روتردام، بوسان، سیدنی، رم، تالین و… حضور داشت و جوایزی از جمله هوبرت بال فاند از جشنواره بین‌المللی فیلم روتردام هلند، جایزه ویژه داوران از جشنواره بین‌المللی فیلم سن پترزبورگ روسیه و هم‌چنین جایزه بهترین فیلم از جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی در امارات را از آن خود کرده‌است.

پیش از این دومین ساخته وحید وکیلی‌فر «تابور» سال ۹۳ در گروه هنروتجربه اکران شده بود. «یونس» نیز به عنوان جدیدترین ساخته وکیلی‌فر در نوبت اکران فیلم‌های گروه هنروتجربه قرار دارد. «گِشِر» داستان نظام، قباد و جهان را روایت می‌کند که به امید روزهای بهتر برای کار به یک منطقه صنعتی آمده‌اند. شرایط زندگی آن‌ها را به دوستان نزدیک و هم‌خانه تبدیل کرده‌است. با وجود سختی زندگی در این منطقه، این سه نفر با امید و آرزو به روزهای پیش رو می‌اندیشند.