هنر و تجربه: خبر اکران همزمان فیلم‌ها در هنروتجربه و اکران عمومی، از اخباری است که این روزها مورد توجه رسانه‌ها قرار دارد. خبرگزاری موج گزارشی از این انتخاب هنر و تجربه تهیه کرده است و روزنامه اعتماد با شهرام مکری عضو شورای سیاست‌گذاری هنر و تجربه در این باره صحبت کرده است.

شهرام مکری درباره اکران فیلم‌ها در هنر و تجربه همزمان با اکران عمومی به روزنامه اعتماد گفته است: «در این رابطه دو نظر وجود دارد. یکی نظر شخصی من و دیگری نظر گروه است. نظر گروه سینمایی هنر و تجربه این است که این گروه قرار نیست ایزوله باشد و جدای جریان موجود در سینمای ایران حرکت کند.»
مکری همچنین از تجربه اکران فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» در گروه هنر و تجربه گفت: «فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به نظر من فیلمی پر از خلاقیت و نوآوری است و به معنای واقعی کلمه سینماست. چیزی که در این فیلم نمایان است این است که «ایستاده در غبار» بسیاری از فاکتورهای یک فیلم سینمایی را درون خود دارد. گروه هنر و تجربه وقتی با این فیلم روبه‌رو می‌شود، می‌داند با اثری مواجه شده که دارای ویژگی‌های هنری و تجربی است. این گروه همین نظر را درباره فیلم «اژدها وارد می‌شود» مانی حقیقی نیز داشت اما آن زمان نتوانستیم برای اکران همزمان فیلم در گروه هنر و تجربه به توافق برسیم.»

با گذشت نزدیک به دوسال از اکران فیلم «پرویز» در پاییز سال ۹۳، روزنامه آفتاب یزد یادداشتی به قلم کیارش خوشباش منتشر کرده است : «پرویز در اصل خودش را وقف جهان خارج کرده و از خودش دور شده و به عبارت بهتر خودی به نام پرویز وجود ندارد. به همین دلیل است که او به خودش نمی‌رسد و ظاهری مناسب ندارد. آنجایی که جهان خارج پرویز را دور می کند دراصل لحظه ای است که پرویز باید به خودش برسد در حالیکه خودی وجود ندارد. فیلم سیر از مقدمه تا پایان را با توالی حوادثی دقیق طی می‌کند. آن طور که باید به حساسیت پرویز نسبت به جهان خارج می پردازد. شخصیت پردازی در نقش پرویز عمیق و تغییر شخصیت از یک انسان آرام به دیوی خشن با محرکی متناسب صورت می‌پذیرد.»

روزنامه آفتاب یزد همچنین گفتگوی سایت هنر و تجربه با شبنم عرفی‌نژاد را بازنشر کرده است. روزنامه سینمایی بانی فیلم هم خبر از انتخاب ترانه علیدوستی برای فیلم جدید کیانوش عیاری داده است. عیاری قرار است یک بار دیگر برای ساخت «کاناپه» آماده شود و این بار صحبت از حضور ترانه علیدوستی، شهاب حسینی و مهدی هاشمی در این فیلم است. اسامی بازیگران فیلم جدید کیانوش عیاری که حسابی کنجکاوی برانگیز است. بانی فیلم همچنین خبر داده سرمایه‌گذار این کار از طرف شهاب حسینی به عیاری معرفی شده است و با رفع مشکلات از شهریور ماه فیلم‌برداری اثر جدید عیاری آغاز می‌شود.

خبرگزاری مهر هم بخش دوم گفتگوی بین محمد حسین مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» با صادق کرمیار نویسنده را منتشر کرده است. در این گفتگو بیشتر صادق کرمیار صحبت کرده. او در بخشی از این گفت‌وگو عنوان کرده است: « فیلمساز باید به نقطه هایی از این دست که می تواند روی مخاطب تاثیرگذار باشد، دقت بیشتری کند. اینکه امروز من به عنوان یکی از افراد جامعه حاضر هستم تا چه اندازه زجر بکشم تا بخشی از شهر خود صدمه نبیند؟ نمایش چنین از خودگذشتگی هایی توسط هنر امکان پذیر است و می تواند روی جامعه تاثیرگذار باشد. برای چنین کاری هنرمند باید با زبان مخاطب، حس و نگاه او آشنا باشد تا بتواند این معنی را به مخاطب منتقل کند. به سرمایه گذار این فیلم توصیه می کنم تا دوباره فرصت کار به محمدحسین مهدویان دهد تا این کارگردان بتواند سبک فیلمسازی خود را ادامه دهد.»