هنروتجربه: شبکه مستند سیما در چهل و چهارمین قسمت از مجموعه «گنجینه» مستند «نگارگر، الطافی» ساخته زنده یاد محمدرضا مقدسیان را برای پخش در نظر گرفته‌است.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، مستند «نگارگر، الطافی» توسط زنده یاد محمدرضا مقدسیان در سال ۱۳۵۲ ساخته شده و به زندگی هنری حسین الطافی می‌پردازد.  او نگارگری اهل تهران است. این مستند در گفت‌وگویی با دوستان و همکاران الطافی به زندگی هنری و فعالیت‌های او می‌پردازد که به عنوان یکی از هنرمندان ارزشمند هنرهای سنتی ایرانی با آثاری ارزنده شناخته می‌شود. استاد الطافی طی نزدیک به ۵۰ سال نقاشی، در زمینۀ گل و مرغ و مینیاتور آثار چشمگیری به مجموعۀ نگارگری سنتی ایران افزود که برخی از آن‌ها در موزۀ هنرهای ملی نگهداری می‌شود.
محمدرضا مقدسیان از مستند سازان پیشکسوت متولد سال ۱۳۲۶ در تهران است. کسب چندین جایزه معتبر داخلی و بین‌المللی نظیر جایزه نخست جشنواره مسکو (۱۹۸۱)، جایزه ویژه جشنواره A. B. U (اتحادیه فیلم‌سازان آسیا و اقیانوسیه ۱۹۸۷)، سیمرغ بلورین جشنواره فجر (۱۳۶۶) و لوح افتخار جشنواره‌های مارسی، شادو (هند)، پراگ، آمستردام، سینما دورئل پاریس و… در کارنامه هنری مقدسیان ثبت شده است.

«گنجینه» چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۲۱ از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و پنجشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۱۲ بازپخش می‌شود.