هنر و تجربه: بندیکت کامبربچ قرار است در اقتباسی از رمان کلاسیک انگلیسی «مرد رند» (Rogue Male) بازی کند. البته او یکی از تهیه‌کنندگان فیلم هم هست. مایکل لسلی برای نگارش فیلم‌نامه‌ این تریلر به کار گرفته شده است؛ فیلمی که درباره یک شکارچی است که تلاشش برای ترور یک دیکتاتور ناکام می‌ماند و پس از دستگیری و شکنجه به حال خودش رها می‌شود تا جان بدهد. او موفق به فرار به زادگاهش انگلیس می‌شود و در حالی که مأموران دشمن و پلیس در جست‌وجوی او هستند، در منطقه‌ای روستایی مخفی می‌شود.

این کتاب در سال ۱۹۳۹ منتشر شد و نویسنده‌اش، جفری هَوس‌هُولد درباره شخصیت دیکتاتور داستان گفت که آن را بر اساس آدولف هیتلر پرداخت کرده است.

بندیکت کامبربچ تا امروز در تئاتر، تلویزیون، سینما و رادیو فعالیت داشته است اما موفقیت او در سال ۲۰۰۴ با بازی در نقش استیون هاوکینگ در فیلم تلویزیونی «هاوکینگ» رقم خورد. او در سال ۲۰۱۰ با بازی در نقش شرلوک هولمز در سریال «شرلوک» بیش از گذشته در مرکز توجه قرار گرفت. این موفقیت چشم‌گیر باعث شد که او راهی هالیوود شود و در فیلم‌های «اسب جنگی» (استیون اسپیلبرگ، ۲۰۱۱)، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» (توماس آلفردسون، ۲۰۱۱)، «۱۲ سال بردگی» (استیو مک‌کویین، ۲۰۱۳)، «بازی تقلید» (مورتن تیلدام، ۲۰۱۴/ که مجموعه‌ای از افتخارها را برای او به ارمغان آورد از جمله نامزدی جایزه اسکار) و… ایفای نقش کند. کامبربچ در ماه نوامبر با اکشن فانتزی «دکتر استرنج» (اسکات دریکسن) به سینماها می‌آید.

منبع: ورایتی