هنروتجربه: فیلم سینمایی«دو» به نویسندگی و کارگردانی سهیلا گلستانی و تهیه کنندگی پرویز پرستویی در جشنواره فیلم «بریج» به نمایش در می‌آید.

فیلم «دو» اولین ساخته بلند سینمایی سهیلا گلستانی در بخش رقابتی جشنواره فیلم بریج( bridge film festival) حضور دارد. این جشنواره از اول تا هفتم سپتامبر (۱۱ الی ۱۷ شهریور) در میترویکا (کوزووو) برگزار می‌شود. ارزو اوستایبو یکی از تهیه‌کنندگان کشور ترکیه، ویوا ایگریشتا تهیه کننده آلمانی، بزارتا پاسوما بازیگر و تهیه کننده، شادا میفاری عکاس یونیسف و فعال حقوق بشر اعضای هیات انتخاب این جشنواره هستند.

فیلم سینمایی «دو» تاکنون در جشنواره‌های جهانی منعددی حضور داشته و موفق به دریافت جوایزی چون دوربین طلایی ناشیک-هند، جایزه ویژه هیات داوران «سیلک رود»، جایزه بهترین فیلم‌برداری از جشنواره «تالین» شده‌است.مرجان علیزاده مدیریت پخش بین‌المللی این فیلم را برعهده دارد.

فیلم «دو» که در گروه هنروتجربه به نمایش درآمده‌است، با نگاهی به داستان «کفش‌های خدمتکار» اثر برنارد مالامود نوشته شده است، این فیلم داستان زن خدمتکاری را روایت می‌کند که در خانه بهمن کار می کند. بهمن بعد از سال‌ها زندگی در اروپا به ایران بازگشته و ارتباط عاطفی‌اش را با زندگی و گذشته‌اش قطع کرده است و بعد از بازگشت به خانه‌اش در ایران قصد فروش آن را دارد…پرویز پرستویی، مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی، سارا قراچه‌داغی، مهرانه مهین ترابی، محمد علی سجادی از جمله بازیگران این فیلم هستند.