هنر و تجربه:بلاک‌باستر کره‌ای «قطار بوسان»به‌شدت مورد توجه کمپانی‌های هالیوودی و فرانسوی‌ای قرار گرفته است که می‌خواهند به‌سرعت آن را در کشورهای خودشان بازسازی کنند و به نمایش درآورند. کمپانی‌های سونی پیکچرز و فاکس قرن بیستم از مهم‌ترین رقبای این جریان در ایالات متحده هستند.

یک منبع آگاه به «ورایتی» گفته است که هنوز درباره هیچ قراردادی تصمیم‌گیری نشده و هیچ تعهدی داده نشده است: «ما در حال مذاکره با استودیوهای بزرگ و حتی کمپانی‌های کوچک حامی آثار مستقل در هالیوود و فرانسه هستیم.» در کشور فرانسه کمپانی‌های «Gaumont» «Canal Plus» و «EuropaCorp.» به بازسازی فیلم علاقه‌مند شده‌اند و ممکن است تا پایان ماه جاری در این خصوص به نتیجه برسند. منبع آگاه درباره این میزان اشتیاق فرانسوی‌ها می‌گوید: «چون فرانسوی‌ها نیز مانند کره جنوبی، قطار سرعت‌بالای خودشان را دارند، تحت عنوان TGV، علاقه‌ی زیادی به بازسازی داستان اصلی نشان داده‌اند.»

پیشنهادها پس از نمایش فیلم در جشنواره کن آغاز شد و با موفقیت تجاری آن در گیشه‌ی سینماهای کره (رسیدن به فروشی ۶۱ میلیون دلاری فقط در دوازده روز) و استقبال از فیلم در سینماهای آمریکای شمالی به‌شدت افزایش یافت.

منبع: ورایتی

برچسب‌ها: