هنر و تجربه: تورج اصلانی فیلمبردار مطرح سینمای کشور و کارگردان فیلم سینمایی «جینگو» به روند پخش این فیلم در شبکه نمایش خانگی اعتراض کرد.

کارگردان و تهیه‌کننده «جینگو» درباره نحوه پخش این فیلم به خبرنگار ایلنا گفت: «اولویت موسسه رسانه هنر اول فیلم‌های بدنه با بازیگران پرزرق و برق است. ما که بازیگران آنچنانی نداریم؛ مجبوریم ماه‌ها و شاید سال‌ها در آرشیو موسسه  بمانیم.  فیلم جینگو در زمان اکران هم به خاطر صدای نابالغ یک پسربچه که با صدای یک زن اشتباه گرفته شده بود، یکسال دیرتر پروانه نمایش گرفت.»

او در ادامه گفت: «همکاری ما با این موسسه با قرارداد ۱۰۰ هزار نسخه شروع شد؛ بعد ۳ ماه جلسه گذاشتند و مبلغ قرارداد به ۶۰ هزار نسخه کاهش یافت. برای یک فیلم رفتم عراق و برگشتم؛ شد ۴۰ هزارنسخه. رفتم ترکیه و برگشتم شد ۲۰ هزار. در حال حاضر با تعداد ۱۰ هزار نسخه هم هنوز ترجیح می‌دهند فیلم را پخش نکنند.»

فیلمبردار فیلم بغض ادامه داد: «پوستر فیلم چاپ شده است. وقتی مشتری سراغ فیلم می‌رود موسسه فوق به جای فیلم اندیشمندانه من؛ فیلم ۵۰کیلو آلبالو را تبلیغ می‌کند.»

اصلانی در پایان گفت: «ده هزار نسخه را می‌توان در روستایی که من به دنیا آمدم؛ رایت و سپس پخش کرد و به دوستان زحمت نداد. این فیلم مستقل با هزینه شخصی ازجمله فروش خانه خودم ساخته شده که بی‌مهری دوستان را به مثابه بازی با زندگی خانواده‌ام تلقی می‌کنم.»

فیلم جینگو؛ کلاژی است درباره تعلیق در زندگی جوانان امروز تهران در میان هیاهو، خستگی، تنهائی، … و تن سپردن به فراموشی و همزمانی آن با احتمال وقوع پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ طبق نظریه نوستراداموس.

«تورج اصلانی» قبل از این، ۱۰ فیلم کوتاه داستانی، انیمشین و مستند را کارگردانی کرده و بیش از ۳۵ فیلم سینمایی ایرانی و غیرایرانی را فیلمبرداری کرده است و در مقام مدیر فیلمبرداری؛ جایزه بهترین فیلمبرداری بخش اصلی شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سن سباستین» اسپانیا و انبوهی جوایز دیگر را در کارنامه خود دارد.