هنرو تجربه: میشل آزاناویسیوس کارگردان اسکاری فیلم متفاوت «آرتیست» قرار است کمدی با عنوان «Le Redoutable» بسازد که ماجراهایش در پاریس روی می‌دهد و به وقایع‌نگاری آشنایی کارگردان فرانسوی ژان‌لوک گدار و آن ویازمسکی با پس‌زمینه‌ شورش‌های ماه مه ۱۹۶۸ می‌پردازد.

نقش‌های اصلی این فیلم را که بر اساس کتاب ویازمسکی با نام «یک سال بعد» شکل گرفته است، لویی گارل، استیسی مارتین، برنیس بژو و گرگوری گادبوا بازی می‌کنند. البته فیلم‌برداری پیش از این در پایتخت فرانسه آغاز شده است و اولین پروژه‌ای است که به طور کامل توسط شرکت تولیدی خود آزاناویسیوس ساخته می‌شود. این فیلم‌ساز فرانسوی در شبکه‌ اجتماعی خود چنین نوشته است: «کاملاً آثار گدار را تحسین می‌کنم و برای همیشه مجذوب این دوره‌ تاریخی از کشورم خواهم بود، اما مطلقاً می‌خواستم اقتباسی کمدی از این کتاب داشته باشم.»

فیلم جدید آزاناویسیوس که با بودجه‌ای یازده میلیون یورویی تولید می‌شود، یک درام تاریخی جاه‌طلبانه است که شامل صحنه‌های شورشی با هزاران سیاهی‌لشکر می‌َشود و نبردهای دانشجویان و نیروهای پلیس را هم به تصویر خواهد کشید. کمپانی «وایلد بانچ» حقوق پخش بین‌المللی را در دست گرفته و «استودیوکانال» حقوق پخش فیلم در فرانسه را به دست آورده است.

منبع: ورایتی