هنروتجربه:فهرست اولیه نامزدهای بخش مستند آکادمی فیلم اروپا اعلام شد.

 مستند «آتش در دریا» ساخته «جیانفرانکو روسی» که در جشنواره فیلم برلین امسال جایزه خرس طلایی بهترین فیلم را از آن خود کرد به همراه ۱۴ اثر مستند دیگر برای کسب جایزه بهترین مستند قاره اروپا به رقابت می‌پردازند.
این مستند که در جزیره «لامپدوسا» در مدیترانه ساخته شده، تصویری گویا از هزاران مهاجر بی‌پناه ارائه می‌دهد که هر ساله با ورود به این جزیره در تلاش هستند وارد کشورهای اتحادیه اروپا شوند و بسیاری در این راه جان خود را از دست می‌دهند.

عنوان ۱۴ مستند دیگری در فهرست اولیه بخش مستند آکادمی فیلم اروپا قرار گرفتند،به شرح زیر است:
«۲۱ x نیویورک»(پیوتر استاسیک)،رسوایی خانوادگی(تام فاسارت)، «یک زندگی آلمانی»(کریستین کرونس)، «زلاتان شدن»(فردیک و مگنوس گرتن)، «دژاوو» (ژان کارلسن)، «او عاشق اروپاست» (جان گاسمان)، «Herr Von Bohlen»(آندره شافر)، «از دست رفته و زیبا»(پیترو مارسلو)، «مالوری»(هلنا ترشتیکووا)، «آقای گاگا»(تومر هیمان)، «اتفاق»(سرگی لازنیتسا)، «سرزمین روشنفکران»(پیر ژان دوپو)، «طولانی‌ترین اجرا»(ماریانا اکونومو) و «ما خوب می‌شویم»(الکساندر کوزنتسوف).

اعضای آکادمی فیلم اروپا پنج نامزد نهایی بخش مستند جوایز فیلم آکادمی اروپا را پیش از برگزاری مراسم اعطای جوایز در تاریخ ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) در ورشو لهستان معرفی می‌کنند.