هنر و تجربه: «ریحان» نام سومین فیلم هادی محقق است که به زودی در استان کهکیلویه و بویراحمد جلوی دوربین می‌رود.

رضا محقق تهیه‌کننده «ریحان» و دو فیلم قبلی هادی محقق در گفتگو با سایت هنروتجربه، از آغاز پیش‌تولید این فیلم خبر داد. رضا محقق گفت: «پیش‌تولید این فیلم آغاز شده و به زودی در دهدشت استان کهکیلویه و بویراحمد فیلم را کلید می‌زنیم. فیلم‌نامه این فیلم را برادرم هادی محقق و وحید حاجیلویی نوشته‌اند و فضایی شبیه به ممیرو دارد ولی قصه‌پردازتر از ممیرو است و قصه و زندگی رئالی دارد.»

«ریحان» داستان درگیری و کشمکش بین کوهیار و صیفور است و ماجرای دختر کوچک کوهیار به نام ریحان که با پدربزرگش زندگی می‌کند. محقق درباره بازیگران ریحان و لوکیشن فیلم به خبرنگار هنروتجربه گفت: «بازیگران این فیلم بومی هستند و نیمی از فیلم در همان روستای دژکوه فیلم‌برداری می‌شود که محل فیلم‌برداری ممیرو هم بوده است. این روستا همچنین محل تولد حسین پناهی است.»

رضا محقق اضافه می‌کند: «ریحان پنجمین کار مشترک من با هادی است. کارهای هادی محقق خاص است و من سعی می‌کنم حمایتش کنم تا به جای که باید برسد و روند رو به رشدش را ادامه دهد. پیش از ریحان، در هر دو فیلم بلند دیگرش ممیرو و «او خوب سنگ می‌زند» و فیلم کوتاه «برادران سرزمین من» و مستند «نگاهی به آسمان» تهیه‌کننده کارهای او بوده‌ام.»

رضا محقق درباره عوامل فیلم ریحان نیز گفت: «فیلمبردار فیلم علی شاهیده است که در فیلم کوتاه برادران سرزمین من هم با هادی  کار کرده است و از فیلم‌بردارهای خوش‌فکر سینمای ایران است و کارش هنرمندانه است و قاب‌های خاصی می‌بندد.»

برچسب‌ها: