هنروتجربه: جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» در دهمین دوره برپایی خود، به مروری بر سینمای مستند کرمان می‌پردازد.

 در بخش «مرور سینمای مستند کرمان» این جشنواره که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار می‌شود، منتخبی از آثار مستندسازان کرمانی به نمایش درآمده و در مراسم اختتامیه‌ جشنواره، لوح تقدیر و هدایایی به آن‌ها اهدا خواهد شد. نکوداشت دو پیشکسوت سینمای مستند کرمان نیز از دیگر برنامه‌های این بخش ویژه است که با اهدای نشان فیروزه «سینماحقیقت»، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدایای نقدی به آنان همراه خواهد بود.

در سال‌های گذشته جشنواره «سینماحقیقت» به مرور «سینمای مستند جنوب» و «سینمای مستند اصفهان» پرداخته بود. تکریم ناصر تقوایی و حسن بنی‌هاشمی در بخش سینمای مستند جنوب و زاون قوکاسیان، رضا مهیمن و محمود کیانی‌فلاورجانی در بخش سینمای مستند اصفهان، از برنامه‌های این بخش ویژه بود. سال گذشته نیز آیین بزرگداشت محمدرضا مقدسیان و مرتضی ندایی دو چهره‌ فقید سینمای مستند ایران در جشنواره «سینماحقیقت» برگزار شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.