هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «ایران سرای من است» روز شنبه ۶ شهریورماه در مشهد برگزار می‌شود.

پردیس سینمایی هویزه مشهد روزهای شنبه هر هفته میزبان جلسات نقد و بررسی گروه سینمایی هنر و تجربه است و این هفته برنامه اختصاص به فیلم «ایران سرای من است» ساخته پرویز کیمیاوی دارد. پرویز کیمیاوی سال‌هاست در فرانسه اقامت دارد و در نبود او بهزاد خداویسی بازیگر و مرضیه قریشی مدیر تولید این فیلم در جلسه نقد و بررسی حاضر می‌شوند.

در این جلسه ابتدا و از ساعت ۱۷ فیلم سینمایی «ایران سرای من است» برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ حاضرین می‌توانند سوالات و نکات خود را با بهزاد خداویسی و مرضیه قریشی مطرح کنند.

«ایران سرای من است» نخستین بار در جشنواره فجر هفدهم در سال ۱۳۷۷ به نمایش درآمد و به دلیل مشکلات مالکیتی تاکنون اکران نشده بود. نمایش این فیلم از ۱۳ تیرماه در سینماهای گروه هنروتجربه آغاز شده‌است. فیلم داستان سهراب نویسنده جوان کرمانی است که در تدارک تألیف کتابی درباره تاریخ شعر کهن ایران است و برای دریافت مجوز چاپ کتابش در راه تهران در کویر گم می‌شود. در راه با شخصیت‌هایی عجیب آشنا می‌شود و شاعران قدیمی در برابر او ظاهر می‌شوند. عاقبت از طریق قنات‌های خشک کویر از راهروهای متروی تهران سر در می‌آورد.

پرویز کیمیاوی از سینماگران پیشرو دهه‌های چهل و پنجاه و سازنده فیلم‌هایی چون «پ مثل پلیکان»، «باغ سنگی»، «مغول‌ها» و مستند «یا ضامن آهو» است و «ایران سرای من است» کماکان آخرین فیلم بلند او به شمار می‌رود.