هنر و تجربه:ایتن هاک جایزه‌ی یک عمر فعالیت هنری دونوستیای ۲۰۱۶ را در ماه سپتامبر در جریان جشنواره بین‌المللی فیلم سن سباستین دریافت خواهد کرد. مراسم تجلیل از هاک در هفدهم سپتامبر پیش از نمایش نسخه‌ی بازسازی وسترن کلاسیک «هفت دلاور» انجام خواهد شد؛ فیلمی که توسط آنتوان فوکوا ساخته شده است و هاک در کنار دنزل واشینگتن یکی از بازیگران فیلم است. این فیلم پایان‌بخش جشنواره ونیز هم خواهد بود و پس از آن جشنواره تورنتو را افتتاح می‌کند.

جشنواره سن سباستین درباره این تصمیم در بیانیه‌ای چنین اعلام کرده است: «کارنامه‌ی هاک که سه دهه را پوشش می‌دهد و چهار نامزدی اسکار را برای او در پی داشته است، حقیقتاً شهرت هنرمندی تمام‌عیار را برای او به ارمغان آورده است. او تا امروز خودش را در زمینه‌های هنری مختلفی به چالش کشیده است و نویسندگی، کارگردانی، رمان‌نویسی و بازیگری سینما و تئاتر را تجربه کرده است.»

در شصت‌وچهارمین دوره از جشنواره سن سباستین که از ۱۶ تا ۲۴ سپتامبر برپا می‌شود، از بازیگر مکزیکی گائل گارسیا برنل هم با جایزه‌ی تازه‌ای به نام جایزه سینمای لاتین Jaeger-LeCoultre تقدیر می‌شود. در ضمن پیش از این اعلام شده بود که سیگورنی ویور هم یک جایزه‌ی دونوستیا دریافت خواهد کرد.

منبع: ورایتی