هنر و تجربه:داستان کشتی نوح دوباره الهام‌بخش پروژه‌ی تازه‌ای شده است که هرچند این بار در قاب کوچک تلویزیون است اما پای فیلم‌ساز مطرحی چون رابرت زمِکیس به میان آمده است. این در حالی است که این بار قرار نیست داستان به همان صورت همیشگی روایت شود و یک پیچش داستانی کیهانی تازه به آن افزوده شده است! ظاهراً شبکه‌ی ان‌بی‌سی درگیر اولین مراحل تولید درامی عام‌پسند با نام «کشتی» (The Ark) است .

نگارش فیلم‌نامه توسط دنیل کانکا انجام شده و «ImageMovers» شرکت تولیدی رابرت زمکیس هم درگیر تولید شده است. این مجموعه درباره مهندسی است که پس از مرگ همسرش، الهام می‌گیرد تا کشتی بسازد که می‌تواند به فضا برود. پایان کار هم‌زمان می‌شود با نابودی جهان و مهندس می‌فهمد که حکمت بزرگ‌تری در پس این اتفاق‌ها وجود دارد.

یکی از آخرین اقتباس‌های سینمایی در سال ۲۰۱۴ توسط دارن آرونوفسکی با فیلم بحث‌انگیز «نوح» رقم خورد که راسل کرو نقش اصلی آن را بازی کرد.  به هر حال این مجموعه با چنین داستان و حال‌وهوای عجیبی، از حالا سؤال‌های متعددی را در خصوص داستان و چگونگی روایتش در ذهن‌ها ایجاد کرده است که واقعاً نگران‌کننده به نظر می‌رسند.

منبع: ایندی‌وایر

برچسب‌ها: