هنر و تجربه:«آی‌ام گلوبل» حقوق جهانی فیلم جدید مل گیبسن با عنوان «Hacksaw Ridge»را فروخت؛ فیلمی که اندرو گارفیلد نقش اصلی آن را بازی کرده است و امروز در جشنواره فیلم ونیز به نمایش درمی‌آید. مل گیبسن پس از یک دهه و بعد از فیلم «آپوکالیپتو» (۲۰۰۶) دوباره در این فیلم روی صندلی کارگردانی نشسته است.

کمپانی «لاینزگیت» چهارم نوامبر را برای اکران فیلم در ایالات متحده در نظر گرفته است تا بتواند حضور مؤثری در فصل جوایزداشته باشد. مجوز پخش فیلم در آخرین قراردادهای فروش آن به پخش‌کننده‌هایی از بریتانیا و کانادا واگذار شد.

«Hacksaw Ridge» که بخشی از آن درامی است که اتفاق‌هایش در آمریکا روی می‌دهد و بخش دیگرش، در میدان جنگ جهانی دوم و قهرمانی در زیر آتش خط مقدم، بر اساس داستان حقیقی دزمِند داس شکل گرفته است؛ معترضی که به خاطر باورهای مذهبی‌اش از کشتن دشمن یا تیراندازی با سلاحش خودداری می‌کند. او که داوطلبانه به ارتش می‌پیوندد به عنوان پزشک مشغول به خدمت می‌شود.گیبسن، داس را «یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان جنگ در طول تاریخ دانسته است.»

«آی‌ام گلوبل» در جشنواره ونیز فیلم «سفر» از نیک هام را هم به خریداران عرضه خواهد کرد؛ فیلمی که در بخش خارج از مسابقه به نمایش درمی‌آید. حضور این کمپانی در ونیز درست سه ماه پس از فروش آن به یک کمپانی چینی روی داده است.

ورایتی

برچسب‌ها: