هنر و تجربه: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پانزده اثر از آثار عباس کیارستمی را که تهیه‌کننده آن کانون بوده است را نمایش می‌دهد.

پانزده اثر از زنده‌یاد عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران در سینما تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایش داده می‌شود. این آثار در ۲ سانس بعد از ظهر روزهای ۲۴ تا ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ برای تمامی علاقمندان سینما به نمایش درمی‌آیند.

فیلم‌های «نان و کوچه»، «دندان درد»، «زنگ تفریح» و «منم می‌تونم» از ساعت ۱۷ تا ۱۸ و فیلم «مسافر» از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۰ روز ۲۴ شهریور به نمایش در می‌آید.

همچنین فیلم‌های «مشق شب» و «همشهری» این هنرمند روز ۲۵ شهریور و «خانه دوست کجاست» و ۲ فیلم «بزرگداشت روز معلم» و «راه حل یک» به ترتیب از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ و ۱۹ تا ۲۰ روز ۲۶ شهریور در سالن سینما تئاتر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اکران می‌شود.فیلم‌های «دو راه حل برای یک مسئله»، «به ترتیب یا بدون ترتیب» و «همسرایان» و «اولی‌ها» از دیگر آثار کیارستمی هستند که روز ۲۷ شهریور در سانس‌های ۱۷ و ۱۸:۳۰ به نمایش گذاشته می‌شود.«زندگی و دیگر هیچ» عنوان آخرین فیلمی است که روز ۲۸ شهریور از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سینما تئاتر کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برای دوستداران این هنرمند نمایش داده خواهد شد.

پیش‌تر نیز این ۱۵ اثر کانونی کیارستمی که در سال‌های ۱۳۴۹ تا ۱۳۷۰ تولید شده‌ بودند در قالب یک بسته‌ روانه بازار محصولات فرهنگی هنری کشور شده بود.