هنروتجربه: پابلو لارین که روزهای خوبی را در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو تجربه می‌کند، نه‌فقط با اولین فیلم انگلیسی‌زبانش با عنوان «جکی» با بازی تحسین‌شده‌ ناتالی پورتمن، موفقیت‌های مختلفی را تجربه کرده‌است، از جمله فروش فیلم به کمپانی «فاکس سرچ‌لایت» برای پخش در ماه دسامبر که اوج فصل جوایز و اسکار است، بلکه حالا شیلی فیلم قبلی‌اش «نرودا» را به عنوان نامزد رسمی این کشور برای شرکت در بخش رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان معرفی کرده است.

در سال ۲۰۱۳ هم فیلم دیگری از لارین با نام «NO» (که بازیگر آن فیلم نیز گائل گارسیا برنل است) به اسکار معرفی شد و در نهایت در بین پنج نامزد نهایی قرار گرفت. «نرودا» که فیلم‌نامه‌اش را گیرمو کالدرون نوشته است، داستان موش‌وگربه‌واری را در سال ۱۹۴۸ روایت می‌کند که در آن شاعر محبوب و چهره‌ سیاسی فراری پابلو نرودا (لوییز نِکو) با همسر نقاشش مخفی شده‌اند و دائم از جایی به جای دیگر نقل مکان می‌کنند تا کسی آن‌ها را شناسایی نکند.

موفقیت‌های «نرودا» با استقبال گرم در بخش دوهفته‌ کارگردانان در جشنواره کن امسال آغاز شد. این فیلم نیز از شانزدهم دسامبر روانه‌ نمایش در سالن‌های سینما خواهد شد.

جشنواره فیلم تلوراید هم که دو هفته پیش برگزار شد، مراسم قدردانی و تجلیلی برای لارین برپا کرد.

ایندی‌وایر