هنر و تجربه: فیلم سینمایی «ممیرو» به کارگردانی هادی محقق و تهیه‌کنندگی رضا محقق موفق به کسب جایز نتپک از جشنواره آسیا پاسیفیک شد.

«ممیرو» این بار در جشنواره فیلم های کشورهای آسیا پاسفیک  جایزه نتبک این جشنواره را کسب کرد. این جایزه به فیلمی داده می شود که یک استعداد و نبوغ جدید را معرفی کند و در زبان سینما بدعتی ایجاد کرده باشد.

جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک هرساله در یکی از کشورهای عضو فدراسیون بین‌المللی اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم (فیاپف) برگزار می‌شود و این بار در شهر ولادی وستوک روسیه و از ۱۰ تا ۱۶سپتامبر برگزار شد.

در دوره های قبلی نیز سینمای ایران در این جشنواره بارها و بارها مورد تحسین قرار گرفته از جمله فیلم‌هایی چون درباره الی…، جدایی نادر از سیمین، ملبورن و بازیگرانی مثل فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان و … مورد تقدیر این جشنواره قرار گرفته‌اند.

«ممیرو» دومین ساخته هادی محقق بعد از فیلم «او خوب سنگ می زند» است. این فیلم داستان تنهایی ایاز، پیرمرد سالخورده و واخورده از زندگی پرمشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی‌اش، با نوه خود روزگار می‌گذراند. او که خود را مسبب همه اتفاقات بد پیرامونش می‌داند، قصد دارد تا به زندگی خود خاتمه دهد.

برچسب‌ها: