هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمدحسین مهدویان  یکشنبه ۴ مهر در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

خانه هنرمندان هر یکشنبه میزبان فیلم‌های سینمایی به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه است و این هفته برنامه آن به فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» اختصاص دارد. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۶فیلم به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۷٫۳۰ نشست نقد و بررسی با حضور محمدحسین مهدویان کارگردان و هادی حجازی‌فر بازیگر این فیلم و همچنین امیر پوریا منتقد برپا می‌شود.

«ایستاده در غبار» که امسال هم در جشنواره فجر و هم در جشن خانه سینما بهترین فیلم سال شد، از ۱۹ خرداد هم در هنروتجربه و هم در اکران عمومی روی پرده رفت. نمایش این فیلم در اکران عمومی به پایان رسیده است اما علاقمندان هم‌چنان می‌توانند آن را در هنروتجربه دنبال کنند.

محمدحسین مهدویان زاده ۱۳۶۰ در بابل و فارغ‌التحصیل از دانشگاه سوره است. مهدویان تاکنون ساخت مستند‌هایی چون «استخوان لای زخم»، «دیکتاتور بزرگ»، «سه‌سوی میدان جنگ»، «ثنا»، «تخت‌خواب یک‌نفره» و… را در کارنامه کاری خود دارد.

هادی حجازی‌فر که ایفاگر نقش سردار متوسلیان در فیلم بوده، چهل ساله است و اولین حضورش در سینما با فیلم «مزرعه پدری» ساخته مرحوم رسول ملاقلی‌پور بوده است. او که در دانشگاه رشته تئاتر را تا مقطع کارشناسی ارشد خوانده، در این سال‌ها بیشتر در تئاتر مشغول بوده‌است.