هنر و تجربه: آیین دیدار فیلم سینمایی «چاله» اولین ساخته علی کریم روز دوشنبه پنجم مهرماه در سالن شماره دو سینما فرهنگ برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۲۰:۳۰ در محل سینما فرهنگ با امضای پوستر فیلم توسط عوامل سازنده و میهمانان آغاز می‌شود و سپس از ساعت ۲۱ فیلم سینمایی «چاله» برای حاضرین به نمایش درمی‌آید.

«چاله» عنوان اولین فیلم بلند سینمایی علی کریم است که در سال ٨٧ ساخته شده و تاکنون امکان اکران عمومی پیدا نکرده بود. «چاله» تنها نماینده رسمی سینمای ایران در سال ۲۰۰۹ به عنوان فیلم اختتامیه در هفته منتقدان فستیوال فیلم «ونیز» بود و در این رویداد با استقبال خوبی روبه رو شد و مورد توجه دبورا یانگ منتقد هالیوود ریپورتر قرار گرفت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: غلامرضا پس از وقوع زلزله ای ویرانگر در شهرش سبز تپه، خانواده اش را از دست می دهد و با همسر جدیدش به جاده ای متروکه کوچ می‌کند و قهوه خانه قدیمی و مخروبه ای را به مکانیکی تبدیل می کند و برای امرار معاش چشم به جاده می‌دوزد و با دلخوشی بازگشت تنها پسرش از ژاپن روزها را شب می کند.

در فیلم «چاله» مصطفی طاری، سیامک احصایی، سینا رازانی، علی بکائیان، ناصر عاشوری، نگار حسن زاده، امیر توسلی، افشین خورشید باختری، رومینا سلیمانیه، مسعود سخایی و… بازی می‌کنند و بهزاد مصبح آن را تدوین کرده است.

برچسب‌ها: