هنر و تجربه:روفوس نوریس در عرصه‌ی نمایش و تئاتر بریتانیا یکی از چهره‌های مقتدر و برجسته است؛ و هم‌چنین یکی از کارگردانان تئاترهای لندن که هر روز بر شمارشان افزوده می‌شود و می‌خواهند جایی برای خودشان در صنعت سینما پیدا کنند. از دیگر کارگردانان مشابهی که در این راه موفق شده‌اند می‌توان به سم مندس و استیون دالدری از قدیمی‌ها و مایکل گراندیج و بندیکت اندروز به عنوان جدیدترین نمونه‌ها اشاره کرد.

روفوس نوریس اولین تجربه‌ی کارگردانی‌اش را با درام «شکسته» در سال ۲۰۱۲ پشت سر گذاشت. او پس از آن با موزیکالی درباره یک قاتل زنجیره‌ای با عنوان «جاده لندن» (۲۰۱۵) که اخیراً در ایالات متحده به نمایش درآمد، به فیلم‌سازی ادامه داد؛ فیلمی که تام هاردی و اولیویا کولمن در آن بازی کرده‌اند و بر اساس نمایشی در سال ۲۰۱۱ در تئاتر ملی شکل گرفته است که خود نوریس آن را روی صحنه برد. «جاده لندن» تنها یکی از فیلم‌هایی است که در سال‌های اخیر بر اساس نمایش‌های لندن ساخته شده است.

نوریس درباره «جاده لندن» می‌گوید: «اگر به عنوان یک کارگردان خوش‌شانس باشید (چون منبع خلاقه‌ی اثر به حساب نمی‌آیید) در طول فعالیت‌های‌تان شاید دوسه بار فرصت کار روی دستمایه‌ای واقعاً منحصربه‌فرد را به دست بیاورید. برای من “جاده لندن” بی‌تردید حکم یکی از این فرصت‌های نادر را داشت.»

ورایتی  •

برچسب‌ها: