هنر و تجربه: باهر در نهمین جشنواره فیلمهای ایرانی سانفرانسیسکو جایزه بهترین فیلم براى تهیه کننده امیر سیدزاده بهترین کارگردانی (حسن آخوندپور) و بهترین بازیگر زن(محیا دهقانی) را به ارمغان آورد.

سایت فیلم فستیوال ۶ نقد از منتقدین در جشنواره کن که اولین نمایش جهانی این فیلم بود نشر دادهاست.
لایا فیتز : رضا تفکر به عنوان نویسنده داستان زندگی زن جوان ایرانی را نوشته که موضوع آن بعد از مظنون شدن او نسبت به همسرش در مورد رابطه‌ی محتمل با زنی دیگر است. هر ببیننده ای ناخوداگاه محو این فیلم ۲۵ دقیقه‌ای می شود که در آن هیچ گونه دیالوگی وجود ندارد و ما را غرق در ماجراجویی این زن جوان می‌کند. همراه با موسیقی متن برجسته و عالی کارن همایونفر شما لحظه های اکتشاف این زن را عمیقا در طول فیلم احساس می کنید…

کلاوس مولر: باهر یکی از شواهد (تصادیق) جالب برای ابتکار آخوندپور به عنوان کارگردانی است که داستان پیچیده ای را از طریق ذهن، اجزا خیالی، عقده‌ی روحی (پارانویید) که در ذهن باهر رخنه کرده را روایت می‌کند.

لاری گوردون از موزیویژن:آیا باهر،ذهن او، فیلمی انسانی است که در آن زنان به تصویر کشیده می‌شوند؟ یا تلاشی صادقانه برای خوار و ذلیل کردن آنهاست؟

مارتین پتروف: باهر ،ذهن او، داستانی در سبک خیالی ، تفسیر درستی است از اینکه ذهن انسان تا کجاها می تواند پیش رود زمانی که عقل (منطق) رخت بربندد و قلب (احساسات) بر انسان چیره گردد. فیلم داستان را با دنیای کاملا متفاوت نسبت به آن چیزی که ما در مورد سینمای واقعگرای اجتماعی کنونی ایران عادت داریم روایت می کند.

باهر به تهیه کنندگی امیر سیدزاده و نویسندگی رضا تفکر پیش‌تر در گروه هنر و تجربه سینمای کشور اکران شده بود.

برچسب‌ها: