هنر و تجربه: کیانوش عیاری فیلم جدیدش را به یاد عباس کیارستمی کلید زد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این کارگردان ۱۰ مهر ماه فیلم جدید خود را به نام «کاناپه» در خیابانی در تهران کلید زد و ظهر ۱۱ مهر ماه با دعوت از برخی خبرنگاران درباره‌ این فیلم سخن گفت.

عیاری با اعلام این‌که تصمیم گرفته است،این فیلم را با یاد عباس کیارستمی بسازد،ابتدا با لحنی شوخی گفت: «چون این کار مُد شده است،این کار را انجام می‌دهم! اما واقعیت این است که این حداقل پاسداشت برای کیارستمی از جانب یک فیلم‌ساز است.»

کیانوش عیاری تاکید کرد: «ایشان نسل پیش از من است و این کار برای پاسداشت این کارگردان و نگاه یگانه ایشان انجام می‌شود.»

عیاری درباره روند فیلم‌برداری این فیلم توضیح داد: «بخشی از این فیلم به صورت بداهه پیش می‌رود و ما حداکثر، فیلم‌برداری آن را تا دو ماه به پایان می رسانیم، اما فکر نمی کنم که «کاناپه» به جشنواره فیلم فجر برسد. مونتاژ آن هم به صورت همزمان ممکن نیست زیرا بسیار سخت است که همزمان با فیلم‌برداری بلافاصله تدوین را آغاز کنیم.ما این فیلم را حتی برای اکران در جشنواره سی و ششم فیلم فجر هم نگه نمی داریم و هر زمان که مقدور باشد «کاناپه» را اکران می کنیم.»

«کاناپه» با بازی مهدی هاشمی، ابوالفضل پورعرب و بابک حمیدیان از روز گذشته(شنبه ۱۰ مهر)  جلوی دوربین رفته است. پیش از این قرار بود شهاب حسینی در این فیلم بازی کند که به علت تداخل فیلم‌برداری با شروع کار مجموعه شهرزاد، حسینی از این پروژه خارج و بابک حمیدیان جای او را گرفت.

برچسب‌ها: