هنر و تجربه:ساختن مجموعه‌های تلویزیونی بر اساس فیلم‌های کلاسیک به عرف این روزهای هالیوودی‌ها بدل شده است و تا امروز فیلم‌های بسیاری به این شیوه مورد اقتباس قرار گرفته‌اند. در جدیدترین خبر در این زمینه، «هالیوود ریپورتر» از کار روی مجموعه‌ای بر اساس فیلم فراموش‌نشدنی چارلی کافمن و میشل گوندری یعنی «نور ابدی ذهنی بی‌آلایش» (۲۰۰۴) خبر داده است.
البته این پروژه هنوز در اولین مراحل شکل‌گیری و تولید به‌سر می‌برد و به قول نشریه‌ی منبع «هنوز چیزی از آن درنیامده است»! در حال حاضر قرار است استیو گولین تهیه‌کننده‌ی فیلم اصلی، بازسازی این مجموعه برای تلویزیون را با همکاری استودیوی «یونیورسال کِیبل پروداکشنس» انجام دهد. زِو بورو که در تلویزیون با «برای همیشه، چاک» شناخته می‌شود، در حال مذاکره برای نگارش فیلم‌نامه است. ریچارد براون هم که به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در تولید «کارآگاه حقیقی» مشارکت داشت، در این پروژه یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود.
درام رمانتیک اصلی با بازی‌های تحسین‌شده‌ی جیم کری و کیت وینسلت درباره زوجی است که دست به اقدام و عمل عجیبی می‌زنند تا یاد و خاطره‌ی دیگری را از ذهن‌شان پاک کنند. «نور ابدی ذهنی بی‌آلایش» نامزد دو جایزه اسکار شد و در نهایت تندیس طلایی بهترین فیلم‌نامه‌ی اریژینال را برای کافمن، گوندری و پیئر بیزموث به ارمغان آورد.
ایندی‌وایر •